Новини » Суспільство 5 лютого, 2019, 3:02
Для хворих на рак марихуана потрібна не тільки як знеболювальне, – лікар-онколог

Канабіс застосовують у лікуванні онкохворих не тільки як знеболювальне, але як засіб, який пригнічує нудоту.

Про це в ефірі Громадського повідомив Юрій Кондрацький, лікар-онколог Національного інститут раку.

«Є ще одна перевага у марихуани для онкохворих пацієнтів – це добрий ефект проти нудоти, аж до збільшення апетиту, після хіміотерапії... Перевага канабісу у тому, що він має знеболювальний ефект і ефект проти нудоти. Його неможливо використовувати у монорежимі як знеболювальне, тому що він має середній знеболювальний ефект», – пояснив Кондрацький

Також серед переваг застосування канабісу у лікування раку лікар назвав те, що передозування цим препаратом практично неможливе, тому пацієнт не потребуватиме постійного контролю.

Він зазначив, що нині у медицині як знеболювальне використовують трамадол і морфін, але обидва препарати викликають звикання, потребують постійного збільшення дози і можуть викликати передозування, що інколи призводило до летальних випадків.

Нагадаємо, 30 січня на сайті Верховної Ради зареєстрували петицію з вимогою внести зміни до законодавства, щоб канабіс можна було використовувати у медичних та наукових цілях.

Очільниця Міністерства охорони здоров’я Уляна Супрун підтримала петицію і закликала сприяти легалізації медичного канабісу.

Супрун пояснила, що медичний канабіс застосовують при таких захворюваннях як хвороба Альцгеймера, ракові захворювання, хронічний біль, синдром подразненого кишківника, в тому числі хвороба Крона та виразковий коліт, множинний склероз, а також епілепсія.

У США у червні минулого року вперше затвердили продаж медичного препарату на основі канабісу.

У жовтні у Канаді дозволили продаж марихуани в особистих цілях. Дорослим можуть продавати не більше 30 грамів, а вдома можна вирощувати не більше 4 кущів конопель. Так Канада стала другою країною у світі після Уругваю, яка повністю легалізувала марихуану.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-22 23:18 :56