Новини » Економіка 5 лютого, 2019, 17:14
Держава має підтримувати легальний бізнес, – експерт
Фото: gotovo.net.ua
Фото: gotovo.net.ua

Соціальна політика держави повинна формувати економічні пріоритети так, щоб підтримувати легальний бізнес в Україні.

Таку думку висловила директор Інституту демографії та соціальних досліджень імені Н.В.Птухі НАН України Елла Лібанова, виступаючи на презентації Меморандуму роботодавців України. Про це повідомляє інформаційне агентство «Минпром».

«Сьогодні вся соціальна політика держави спрямована на те, щоб максимально справедливо розподілити бюджетні гроші. Так, це важливо, але цього недостатньо. Соціальна політика повинна формувати економічні пріоритети так, щоб підтримувати легальний бізнес в Україні», – зазначила Елла Лібанова.

Вчений-демограф вважає, що необхідність домогтися того, щоб напрямок міграції в Україні змінилося на протилежний – відтік робочої сили не тільки зупинився, а ще й додалося охочих їхати працювати в країну.

Експерт навела приклад Польщі, де влада після того, як країна потрапила в зону депопуляції, почали працювати над тим, щоб люди хотіли повернутися і відчували себе поляками.

«Полякам пощастило – поруч ще є 40-мільйонна Україна з дуже схожою мовою і поведінкою населення. Тобто полякам абсорбувати українську робочу силу дуже просто. Натомість у нас такі важелі дуже обмежені, але вони теж існують», – підкреслила Лібанова.

Директор Інституту демографії впевнена, що для цього в Україні необхідно створювати високопродуктивні робочі місця і підвищувати рівень зарплат.

«І тут ми повинні вимагати від держави встановлення контролю на цінами на ті товари і послуги, які виштовхують людей за кордон. Зрозуміло, що ціна на газ повинна бути економічно обґрунтованою, але вона не може бути такою, щоб заробітна плата, яку в змозі платити легальний бізнес, не покривала її. Ми не можемо виштовхувати людей на субсидії», – зазначає Елла Лібанова.

На її думку, в Україні назріла необхідність зміни податкової політики.

«Підприємець повинен перестати бути податковим агентом – це абсолютно правильно. І так відбувається в будь-якій цивілізованій країні – людина сама платить податки, і розуміє, що за це може вимагати. Крім того, ми повинні перестати обкладати податком доходи індивіда і почати оподатковувати доходи сім’ї», – вважає Елла Лібанова.

Як повідомлялося раніше, НБУ заявив, що субсидії «живими» грошима не спричинять зростання цін в країні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 00:48 :16