Новини » Політика 4 лютого, 2019, 15:32
Вибори Президента: Серед топ-порушників Гриценко та Садовий, – Айвазовська
ZIK
ZIK

Наразі найбільше порушень у передвиборчій президентській кампанії стосуються незаконної агітації або ж такої, де недотримано правил фінансування виборів. Депутати «проспали» момент, коли можна було адекватно легалізувати діяльність штабів та агітаторів. Однак у нинішньому законодавстві недостатньо прописана відповідальність політиків за порушення виборчого законодавства.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловила координатор виборчих програм громадської мережі «ОПОРА» Ольга Айвазовська.

Вона наголосила: кількість порушень, пов’язаних із виборами, частково зростає за рахунок юридичного отримання кандидатами статусу суб’єктів юридичного процесу. Мовляв, до моменту реєстрації такі політики ще не підпадали під певну законну відповідальність, адже не були зареєстрованими кандидатами.

«У неділю ЦВК отримала останні подання, тому, по факту, із 8 лютого порушень стане ще більше, адже уся активність політиків-кандидатів уже трактуватиметься з точки зору букви закону», – підкреслила Айвазовська.

За її словами, зараз найпоширенішими є факти, які стосуються незаконної агітації, або такої, де порушені правила фінансування виборів – від білбордів без вихідних даних, які не проплачені з виборчих фондів, і до підписання угод із фізичними особами на проведення агітації, що прямо заборонено законодавством.

«На жаль, наш парламент проспав ту точку неповернення, коли можна було більш формально, але адекватно легалізувати діяльність штабів та агітаторів. Натомість зараз будь-яка діяльність в межах угод може трактуватись, як підкуп виборців. Тому й маємо багато махінацій в темі незаконної агітації», – зазначила експерт.

Водночас, вона розповіла і про те, хто став топ-порушниками за перший місяць агітації.

«Це Анатолій Гриценко та Андрій Садовий, які вже були зареєстровані в перші дні початку фізичної і юридичної кампанії президентських виборів, однак не поспішали належним чином розповсюджувати агітаційні матеріали, відкривати виборчі фонди та їх проплачувати. Тому формально серед найбільших порушників цього етапу у нас є два політики», – підкреслила Айвазовська.

За її словами, прописаної відповідальності політиків, які порушують законодавство, недостатньо.

«Нинішнє законодавство не дуже дає можливість збирати належним чином доказову базу щодо тяжких кримінальних злочинів, зокрема – підкупу виборців. За період із 2015 року є 80 обвинувачувальних вироків у кримінальних статтях щодо виборчої тематики. Однак, законодавство потребує постійного вдосконалення», – вважає Айвазовська.

Експерт анонсувала на середу розгляд комітетом ВР з правоохоронної діяльності законопроекту №8270 щодо невідворотності покарання за вчинення злочинів під час виборів.

«У мене немає романтичних очікувань, що документ буде оперативно ухвалений Верховною Радою. Однак, там якраз є відповіді на запитання, чому у нас не притягують до відповідальності порушників. Зокрема – організаторів і замовників», – підкреслила Ольга Айвазовська.

Як повідомлялось, Центральна виборча комісія України завершила приймати документи від тих, хто хотів зареєструватися кандидатами на виборах президента України 31 березня 2019 року. Загалом документи подали 90 осіб, наразі із них зареєстровано 28.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 04:33 :40