Новини » Курйози 4 лютого, 2019, 11:05
Відбиток Леонардо да Вінчі: на одній з картин в Лондоні виявили відбиток пальця митця
Леонардо да Вінчі. Фото: wikipedia.org
Леонардо да Вінчі. Фото: wikipedia.org

На одному з малюнків Леонардо да Вінчі в Королівських колекціях Великобританії був знайдений відбиток, який, як вважають, залишив сам автор.

Про це інформує НВ з посиланням на The History Blog.

Відбиток був знайдений Аланом Донніторном в Королівській колекції. Малюнок «Серцево-судинна система і головні органи жінки» був створений близько 1509-1510 років.

Донніторн виявив відбиток великого пальця на лівій стороні аркуша. Мітка була залишена тим же червоним чорнилом, яке Леонардо використовував для створення малюнка. Є також нечіткий відбиток, залишений його лівим вказівним пальцем на зворотному боці аркуша.

Ймовірно, художник, який був шульгою, взяв аркуш рукою, забрудненою червонувато-коричневим чорнилом. Хоча на інших малюнках Леонардо також були виявлені відбитки пальців, Донніторн описує цей відбиток як «найбільш переконливий кандидат на справжній відбиток Леонардо».

У зібрання британських монархів – Королівській колекції – входить близько 550-ти робіт Леонардо да Вінчі. Це найбільша в світі колекція його малюнків, яка почала створюватися незабаром після смерті художника. Вона, як правило, доступна для перегляду лише в Віндзорському замку за попереднім записом.

Великобританія має намір відзначити 500-річчя з дня смерті Леонардо да Вінчі 2 травня цього року. Щоб відзначити річницю, з 1 лютого по 6 травня буде проведено 12 одночасних виставок малюнків Леонардо по всій Великобританії. Анатомічний малюнок з відбитком пальця художника буде виставлений в Національному музеї Кардіффа.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 09:20 :08