live
Новини » Політика 2105 Читать эту новость на русском

Ватикан теж не засудив російської агресії, – виправдання представника УПЦ МП

ZIK

У той час, як Україна втратила території Донбасу та Криму, там є єпархії, які залишились в юрисдикції УПЦ МП. Там єпископи і священики керуються з Києва, а не з Москви, тож ми зберегли там «церковну» Україну.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив заступник глави відділу зовнішніх церковних зв’язків Української православної церкви Московського патріархату, протоієрей Миколай Данилевич.

За словами протоієрея Миколая Данилевича, на Донбасі і в Криму є єпархії, які залишились в юрисдикції УПЦ МП в той час, як Україна втратила ці території.

«Церковний» Донбас і Крим є у нашій юрисдикції. Наші єпископи і священики керуються з Києва, а не з Москви. Ми свою «церковну» Україну зберегли», – зазначив протоієрей.

Також гість програми зауважив, що УПЦ МП не використовує риторики щодо подій на Сході України, яка характерна для держави, тому що церква – не держава і не потрібно це від неї вимагати. УПЦ МП не державою і не є суб’єктом міжнародного права.

«Ватикан, до речі, також не засудив агресії Росії, хоча він є державою і суб’єктом міжнародного права. Крім того ми говоримо в більш дипломатичних висловах. У нас є офіційна заява, що УПЦ МП підтримує територіальну цілісність і незалежність країни. В перекладі з дипломатичної мови це означає, що ми вважаємо Донбас і Крим територією України», – пояснив протоієрея Миколай Данилевича.

Крім цього керівник Головного департаменту з питань гуманітарної політики АП Юрій Рубан додав, що Ватикан не можна брати за взірець, тому що ця країна достатньо віддалена від нас як в географічному, так і релігійному плані. Натомість УГКЦ твердо й неодноразово заявляє про російську агресію на Сході України та анексію Криму.

«Те, що нібито ви керуєте церквою на окупованих територіях чи в Криму – очевидно, що це не так, адже центр УПЦ МП належить РПЦ. Ми можемо безкінечно про це сперечатись, але про це говорить сам патріарх Кирил і Путін на своїй Раді безпеки», – прокоментував Рубан.

До слова, 3 лютого в соборі Святої Софії в Києві відбулась церемонія інтронізації предстоятеля автокефальної помісної православної церкви в Україні Епіфанія. Церемонія відбулася на 40-й день народження митрополита.

Loading...
Loading...
Loading...