Новини » Політика 4 лютого, 2019, 16:37
Президент підписав закон, який вводить нові правила маркування продуктів
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Президент України Петро Порошенко підписав закон «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів», який запроваджує нові правила їх маркування.

Відповідна примітка з’явилася у картці законопроекту на офіційному сайті Верховної Ради, передає Укрінформ.

Верховна Рада відповідний закон прийняла 6 грудня 2018 року. Закон встановлює загальні принципи та вимоги щодо інформації про харчові продукти, зокрема стосовно їх маркування, а також обов’язки операторів ринку з доведення цих даних до споживачів.

Зокрема, закон забороняє використовувати інформацію, що може ввести споживачів в оману. А саме: забороняється приписувати харчовим продуктам лікувальні властивості. Передбачено надання споживачу інформації про алергени, харчові продукти, продаж яких здійснюється дистанційно, про використання у харчовому продукті рафінованої олії або жирів рослинного походження, зокрема пальмової олії. Окрім того, закон зобов’язує операторів ринку надавати споживачам інформацію й щодо того, чи піддавався харчовий продукт заморожуванню або розморожуванню.

Законом також встановлюються вимоги до забезпечення розбірливості інформації про продукт. Наприклад, висота малих літер у тексті, яким надається обов’язкова інформація про харчовий продукт, має бути не меншою 1,2 мм. У разі використання упаковки або тари, площа найбільшої поверхні якої менша за 80 кв. см, висота малих літер має дорівнювати або перевищувати 0,9 мм.

Інформація про харчові продукти, згідно з ухваленим законом, має надаватися на упаковці державною мовою. Надання неточної, недостовірної інформації про продукт, зміна оператором ринку інформації про нього, тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб у розмірі 15 мінімальних заробітних плат, а на фізичних осіб-підприємців – у розмірі 10 мінімальних зарплат. За введення споживачів в оману щодо речовин і харчових продуктів, що викликають алергічні реакції або непереносимість, штраф становить 30 мінімальних заробітних плат для юридичних осіб і 20 – для фізосіб-підприємців.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-20 17:22 :41