Новини » Світ 4 лютого, 2019, 10:23
Прем’єр Румунії вважає, що ЄС мають подвійні стандарти
Прем’єр-міністр Румунії Віоріка Денчіле. Фото: EPA-EFE/BOGDAN CRISTEL
Прем’єр-міністр Румунії Віоріка Денчіле. Фото: EPA-EFE/BOGDAN CRISTEL

Прем’єр-міністр Румунії Віоріка Денчіле звинуватила західноєвропейських лідерів у подвійних стандартах через критику її країни за корупцію та придушення антиурядових протестів.

Про це пише Politico, інформує Європейська правда.

Денчіле заявила, що корупція також є проблемою у Західній Європі, та зазначила, що серед лідерів ЄС не було жодного протесту через сутички між французькими поліцейськими та демонстрантами руху «Жовті жилети».

«Румунія не має права робити те, що можуть робити інші країни», – заявила політик.

Румунія зіткнулася з новою критикою з боку Європейської комісії та Європейського парламенту останніми місяцями, яка показує думку про те, що східноєвропейська країна відступає від боротьби з корупцією та рухається тим же неліберальним шляху, як-то Польща та Угорщина. Втім, Денчіле відкидає порівняння з цими двома східноєвропейськими країнами.

«Я бачила, що сталося з «жовтими жилетами» у Франції. Ніхто не виявив жодної реакції. Це подвійний стандарт. Я не бачила, щоб хтось прийшов до Європарламенту і сказав: «Ми хочемо резолюції щодо Франції», – пояснила прем’єрка.

Критики звинувачують правлячих соціал-демократів (PSD) у спробах проштовхнути правові зміни, які послаблюють незалежність судової влади, та допомогти політикам, звинуваченим у корупції, зокрема, вищим посадовим особам PSD, таких як голова партії Лівіу Драгня.

Денчіле також вважає несправедливим, що її країна та Болгарія єдині, які підлягають антикорупційному моніторингу через щорічний звіт Європейської комісії.

І Румунія, і Болгарія, коли вони приєдналися до Європейського союзу 2007 року, повинні були підписати так званий Механізм співпраці та перевірки, який контролює і допомагає впроваджувати судові реформи для боротьби з корупцією.

«Зазначено, що цей механізм має на меті допомогти Румунії та Болгарії. У ньому йдеться про корупцію. Я бачила дуже великі корупційні дії і в Голландії, я бачила їх у Франції, бачила їх у Німеччині. Ніхто ніколи не просив про запровадження такого механізму», – поскаржилася прем’єр-міністр.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-27 10:01 :59