Об’єднавчий собор: Ігор Мосійчук нагадав про розкольницький вчинок УПЦ МП

ZIK

Я вважаю, що УПЦ МП допустилася величезної помилки, не прийнявши участь в об’єднавчому соборі. Цим самим було продемонстровано небажання виходити з-під омофору московської церкви.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України (фракція «Радикальної партії») Ігор Мосійчук.

«Я вважаю, що УПЦ МП припустилася величезної помилки, не взявши участі в об’єднавчому соборі. Цим самим було продемонстровано небажання виходити з-під омофору московської церкви. Це моя така думка», – зазначив нардеп Мосійчук.

Та попри це, переконаний Ігор Мосійчук, із часом дедалі більше громад буде переходити від Російської православної церкви до Православної церкви України.

«Чому? Бо після того, як УПЦ МП буде змушена назватися своїм справжнім іменем – Російською православною церквою в Україні, я уявляю собі почуття віруючих на моїй рідній Полтавщині, Черкащині та й взагалі по цілій Україні, куди щоденно приходять звістки про загиблого на Сході воїна, що вони ходитимуть до церкви агресора. Думаю, цей процес буде пришвидшено значно», – заявив Ігор Мосійчук.

Водночас народний депутат наголосив, що правоохоронні органи України мають запобігти будь-яким силовим конфліктам на церковному підґрунті.

«Це є найголовнішим завданням усієї правоохоронної системи. Адже ворог, який здійснив агресію проти України, буде робити усе, щоб спровокувати всередині країни релігійний конфлікт.

Я також би хотів звернутися до політиків, щоб, незважаючи на їхню релігійну приналежність, вони утримались від використання церков у своїх політичних інтересах. Адже ми живемо в рік виборів», – додав Ігор Мосійчук.

Нагадаємо, Верховна Рада України підтримала за основу та в цілому законопроект про перехід релігійних громад.

Loading...