Об'єднання церков: представник АП закликає дати час громадам для самовизначення

ZIK

Після завершення усіх процедур, після того, як повністю сформується канонічна Православна церква України, я думаю, що процес переходу громадян піде набагато швидше. Тай у Верховній Раді прийнято для цього відповідні закони, які унормовують цей процес і дають якісь орієнтири під час цього переходу.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив керівник Головного департаменту з питань гуманітарної політики Адміністрації Президента України Юрій Рубан.

Гість програми зазначив, що процес переходу від Російської православної церкви до Православної церкви України сьогодні можна назвати активним.

«Але головне, щоб ми не ставили собі якісь такі завдання, як колись. От я пам’ятаю, що колись до якоїсь знаменної дати рапортували про свої досягнення. Я думаю, що в цьому немає потреби, адже процес активно відбувається. Але кожній людині і кожній громаді потрібен певний час, щоб зробити для себе якийсь вибір», – наголосив Юрій Рубан.

Керівник Головного департаменту з питань гуманітарної політики АП вважає, що над переходом від УПЦ МП до Православної церкви України віруючі задумувалися ще торік, але часто їм говорили, що ніякої автокефалії не буде і що це неможливо.

«Але тим не менше, зараз, після завершення усіх процедур, після того, як повністю сформується канонічна Православна церква України, я думаю, що процес переходу громадян піде набагато швидше.

Та й у Верховній Раді прийнято для цього відповідні закони, які внормовують цей процес і дають якісь орієнтири в ході цього переходу. А я вважаю, що це також допоможе дати відповідь хоч на кілька питань, які виникають при переході громад від однієї релігійної організації до іншої. Тому цей процес буде тривати», – зазначив Юрій Рубан.

Нагадаємо, 17 січня Верховна Рада України підтримала за основу та в цілому законопроект про перехід релігійних громад.

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України (щодо підлеглості релігійних організацій і процедури державної реєстрації релігійних організацій зі статусом юридичної особи) № 4128-д від 16 січня 2019 року (авторства нардепів Єленського, Княжицького, Подоляк) під час ранкового засідання ВРУ, яке транслював телеканал ZIK, підтримали 229 обранців.

Loading...