Новини » Економіка 4 лютого, 2019, 18:31
«Нафтогаз» зареєстрував нового оператора української газотранспортної системи

У Нафтогазі повідомили, що створили нову компанію «Оператор газотранспортної системи України», яка у майбутньому має взяти на себе управління ГТС України. Так Нафтогаз мають розділити на 2 компанії та виокремити з його підпорядкування функцію транзиту газу.

Про це написав голова Нафтогазу Андрій Коболєв у Facebook.

«Наразі ми зробили ще один необхідний крок – створили компанію ТОВ «Оператор газотранспортної системи України» (100% акцій – у власності Укртрансгазу), до якої надалі переведемо залучений при транспортуванні газу персонал», – пише Коболєв.

За його словами, газотранспортну систему передадуть в управління новоствореній компанії після 2019 року, коли закінчиться чинний контракт на транзит газу, укладений з Газпромом.

Зазначимо, що розділення Нафтогазу на 2 компанії (відоме як анбандлінг Нафтогазу) та виділення оператора газотранспортної системи в окрему юридичну особу необхідне для виконання Україною своїх зобов’язань в рамках виконання рішення Стокгольмського арбітражу та Третьої енергетичної директиви ЄС.

Анбандлінгвимога ЄС у рамках Третього енергетичного пакету, яка передбачає, що одна і та сама особа компанія не може одночасно видобувати, транспортувати і продавати газ.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-20 22:13 :29