Новини » Політика 4 лютого, 2019, 15:09
На парламентських виборах корупція стане дорожчою, – Фесенко
ZIK
ZIK

На майбутніх парламентських виборах у великих багатомандатних округах матимуть перевагу або загальновідомі постаті, яких всі знають, або люди з великими бюджетами. Відповідно, корупція стане дорожчою, адже не кожен зможе на «мажоритарні» знайти гроші на вибори.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорив політолог Володимир Фесенко.

«Навіть за часів Януковича було більше шансів в Україні змінити виборче законодавство. Але  для нього це питання не було актуальним», – сказав Фесенко.

За його словами, наразі український виборчий кодекс працює за системою партійного голосування. Але має приховану мажоритарну систему, тому що це багатомандатні великі округи.

«У великих багатомандатних округах матимуть перевагу або загальновідомі постаті, яких всі знають, або люди з великими бюджетами. Відповідно, процвітатиме корупція, адже, формально, списки будуть відкриті і за це платитиме кандидат. Але виборці не підтримають багатьох мажоритарників, тому що система стане дорожчою», – прокоментував він.

Він зазначив: треба буде платити за те, щоб висунути кандидата у своєму регіоні. Відповідно, партія, яка має шанси пройти, платитиме в загальний партійний фонд.

«Треба буде витратити набагато більше коштів в окрузі. Тому що зараз округ становить близько 160 тисяч виборців у регіоні. Натомість, мова вже піде про цілу область, що є набагато дорожче і витратніше», – розповів Фесенко.

Нагадаємо, Комітет виборців України зафіксував низькі показники голосування у парламенті дванадцяти народних депутатів, які є зареєстрованими та потенційними кандидатами на посаду Президента України.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 22:10 :54