Московський патріархат вже не той: політичний експерт констатував зниження впливу УПЦ МП

ZIK

Вплив УПЦ МП на Україну був завжди, проте зараз він знизився і не є таким суттєвим для політичного вибору, як це було раніше.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Олександр Леонов.

За словами пана Леонова, очевидно, що вплив УПЦ МП на Україну існував завжди. Він був значний, але не визначальний.

«Я думаю, зараз вплив МП знизився і не є таким суттєвим на політичний вибір, як це було раніше. Можна згадати те, що екс-президент Янукович дуже активно співпрацював з МП і ледь не відкрито говорив про вплив на прихожан, який здійснюється на виборах. І зараз, коли вже давно нема Януковича, вплив залишився», – зазначив Леонов.

Окрім цього політичний експерт додав, що УПЦ МП за останні роки так і не зайняла чіткої позиції щодо подій на Сході України. І через низку скандалів заплямувала себе для українців.

«МП не визначилась у багатьох питаннях, починаючи від скандалу, коли ієрархи не встали у Верховній Раді, і закінчуючи війною на Сході, де є факти того, що священики допомагали сепаратистам. Є випадки, коли в храмах ховали зброю», – прокоментував гість програма.

До слова, 3 лютого у соборі Святої Софії в Києві відбулась церемонія інтронізації предстоятеля автокефальної помісної православної церкви в Україні Епіфанія. Церемонія відбулася на 40-й день народження митрополита.

Loading...