Читайте суворих, сильних і стильних римських письменників
Юрій Михальчишин
народний депутат України VII скликання,
кандидат політичних наук (2009 р.), радник голови СБУ (2015-2016 рр.)

Читайте суворих, сильних і стильних римських письменників. Гай Светоній Транквілл, Пліній старший, Пліній молодший, Гай Валерій Катулл, Публій Теренцій, Марк Туллій Ціцерон, Луцій Анней Сенека і Марк Аврелій.

Граніт твердих у поразці сердець, полірований мармур торсів і облич, бронзовий потиск дружніх правиць, золото легіонних орлів, холодна сталь поглядів і посмішок, лаконічна простота подвигу, гірко-солодка велич міфу, елегійна терпкість почуттів, прямолінійна чесність, залізобетонна приреченість обов’язку та спокійна мужність відчаю.

Вчіться відмороженості в безстрашних, правдивих і правильних бронзово-мармурових римських імператорів з нетутешньою засмагою під багряними знаменами.

Якщо від’їхати від узбережжя теперішньої турецької Анатолії кілометрів на 20 углиб, можна знайти не один десяток покинутих античних міст посеред оливкових гаїв і густого хвойного духу кипарисів, що стоять, наче чатові, біля зруйнованих кам’яниць. Ті, хто їх будував та вирушав звідси на битви, спершу збирались жити тут вічно, але коли прийшов час, покинули свої будинки, храми та оборонні вежі теплими, хоча й наперед готувались до лиха. Вікна їх ретельно замуровані кам’яними брилами, бруківкою і навіть розпиляними на шматки колонами. Вони боялись когось. Чи чогось.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-24 19:05 :31