Новини » Світ 4 лютого, 2019, 9:19
Бактерії склеюють пластик, створюючи ще більшу загрозу для морського життя, вважають вчені
Пластикове сміття в океані. Фото: EPA-EFE/NIC BOTHMA
Пластикове сміття в океані. Фото: EPA-EFE/NIC BOTHMA

Вчені виявили, що бактерії склеюють між собою частинки пластику, що потрапив до океану, створюючи більшу загрозу для маленьких морських істот, ніж вважалося раніше.

Клейоподібні речовини, що виділяються бактеріями, склеюють дрібні частинки пластику, утворюючи великі скупчення, які морські тварини можуть помилково сприйняти за їжу, попереджають експерти, – інформує видання Independent.

Також вони стурбовані тим, що це може вплинути на природний потік їжі та негативно вплинути на глибоководних морських істот.

Дослідники з Університету Геріот-Ватт, що в Единбурзі, Шотландія, провели експерименти з морською водою, додавши у неї пластик, імітувавши умови, що існують в океані.

Протягом декількох хвилин маленькі шматочки пластмаси згрупувалися разом з бактеріями, водоростями та іншими органічними частинками, утворивши більші грудки.

Вчені були здивовані, виявивши, що великі маси біополімерів – молекул, створених організмами, – формують основну частину пластичних кластерів.

Тоні Гутьєррес, мікробний еколог, який керував дослідженням, сказав, що глибоководні екосистеми можуть залишитися без їжі, якщо пластик різної щільності змінить розподіл їжі у різних частинах океану.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-23 15:52 :27