Новини » Економіка 1 лютого, 2019, 18:28
Європейські зарплати: чому з 2020 року варто чекати нової хвилі трудової міграції
ZIK
ZIK

Через зміни умов працевлаштування в Німеччині на початку 2020 року може початися нова хвиля трудової міграції з України.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив президент Асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.

За словами пана Воскобойника, «безвіз» жодним чином не підштовхнув нову хвилю трудової міграції. Але на початку 2020 року може початися нова хвиля, коли Німеччина змінить умови працевлаштування для громадян країн, які не входять до ЄС.

«Різниця середніх заробітних плат в Україні та в Німеччині відрізняється в 10-11 разів на користь останньої. Тому українці знову почнуть шукати нову долю за кордоном», – зазначив президент Асоціації компаній з міжнародного працевлаштування.

Зокрема пан Воскобойник переконаний, що «безвіз» не вплинув на стан трудової міграції українців, оскільки надходження з-за кордону не зросли. А те, що нібито НБУ демонструє у 2017-2018 роках вищі цифри пояснюється зміною системи підрахунку надходжень. У 2017 році НБУ почав враховувати дані національних банків країн, де працюють українці. 

«Якщо врахувати ті гроші, які заходять в Україну через банківську систему або міжнародні платіжні системи, то ми знову вийдемо на суму 5-6, максимум 7 мільярдів. Весь надлишок –це гроші, які вираховують віртуально. Наприклад, за три квартали 2018 року, за даними НБУ, з Польщі до нас надійшло 1,7 мільярда доларів. А якщо подивитись, яка сума грошей зайшла через банківську систему та через міжнародні платіжні системи, – це лише 177 мільйонів доларів. Тобто лише 10% грошей заходить в Україну офіційно. Все інше завозять готівкою», – пояснив Воскобойник.

Нагадаємо, що Національний банк оцінює грошові перекази від трудових мігрантів в 11 мільярдів доларів за підсумками 2018 року.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 22:25 :17