Новини » Політика 1 лютого, 2019, 23:40
В ЄС відреагували на заяву Порошенка про заявку на вступ у 2024 році

Високий представник Європейського Союзу з питань зовнішньої політики та політики безпеки Федеріка Могеріні сказала, що не може коментувати те, що може статися в 2024 році, але «у нас є ближчі цілі, яких можна досягти».

Про це глава зовнішньополітичного відомства ЄС повідомила в Бухаресті, інформує УНІАН.

«Я не коментую окремі слова або заяви, які були виголошені», – заявила Могеріні.

«Але якщо ви подивитеся на 10 років у минуле, або навіть подивитеся на 5 років у минуле, і зокрема Україна п’ять років тому переживала дійсно драматичний час, і я пам’ятаю дуже добре перебіг подій, ми з усіма країнами «Східного партнерства» багато чого досягли», – заявила вона.

Високий представник ЄС пояснила, що навіть декілька років тому в реалізацію певних справ, які стали дійсністю сьогодні, було неможливо повірити, особливо стосовно України, але також Молдови і Грузії.

«Нам вдалося досягнути три головні завдання, над якими ми вирішили працювати з цими трьома партнерами», – підкреслила Могеріні.

Зокрема, йдеться про підписання Угод про асоціацію та запровадження зон вільної торгівлі, взаємодію з постійних обмінів на політичному рівні стосовно усіх секторів, просування і підтримку усіх зусиль з втілення реформ, а також запровадження безвізового режиму.

Читайте також: Гримчак пояснив, що буде, якщо Порошенка не оберуть на другий термін

«Якщо ви подивитися, наприклад, на період початку виконання моїх повноважень, близько 4,5 років тому, усі ці завдання виглядали повністю недосяжними, і я думаю, що у нас є що святкувати, дякуючи також налаштованості країн-членів і налаштованості наших партнерів щодо вмілого досягнення тих цілей, про що насправді неможливо було мріяти в той час», – заявила Могеріні.

«Таким чином, знову ж таки, я не коментуватиму, що може статися як ви згадали у 2024 році, але безсумнівно, у нас є ближчі цілі, які можливо досягнути. У нас на порядку денному є 20 ключових завдань на період до 2020 року, і цей період настане через рік, і ми переконані як з боку країн-членів, так і Європейської комісії, що ці зміни здійсненні, досяжні і надзвичайно конкретні з тієї точки зору, який вони можуть мати вплив на життя громадян», – наголосила Могеріні.

Нагадаємо, 29 січня президент Петро Порошенко заявив, що Україна до 2024 року подасть заявку на членство в ЄС, отримає і почне виконувати План дій щодо членства в НАТО. Про це глава держави сказав, виступаючи на форумі «Від Крут до Брюсселя. Ми йдемо своїм шляхом».

Читайте також: У МЗС РФ відреагували на слова Порошенка про «холодний мир» з Росією

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-21 19:15 :27