Новини » Світ 1 лютого, 2019, 5:06
У Латвії заборонили російський телеканал через антиукраїнську пропаганду

Національна рада з електронних медіа (NEPLP) Латвії на три місяці заборонила мовлення телеканалу «Росія РТР» через антиукраїнську пропаганду.

Про це повідомила прес-служба NEPLP, пише dt.ua.

Порушення виявили у двох програмах російського телеканалу.

«Національна рада з питань електронних ЗМІ (NEPLP) на своєму засіданні 31 січня прийняла рішення заборонити на три місяці ретрансляцію (а також розповсюдження) телеканалу «Росія РТР» на території Латвії», – йдеться в повідомленні NEPLP.

Зазначено, що порушення мовлення виявили в програмі «Вечір з Володимиром Соловйовим» і «60 хвилин». У NEPLP навели приклад від 22 травня 2018 року, коли Володимир Соловйов неодноразово вороже висловлювався проти частини жителів України. Крім того, 11 січня 2018 року в ефірі «60 хвилин» російський політик Володимир Жириновський неодноразово закликав до військових дій на території України. Також фіксувалося неодноразове розпалювання ненависті до українців.

У NEPLP додали, що заборона мовлення спрямована на мотивування іноземних ЗМІ не порушувати законодавство Латвії.

«Справа в тому, що в умовах гібридної війни кремлівська пропаганда, за якою стоять величезні фінансові ресурси, розгорнула свої інструменти у різних країнах. Про це свідчить той факт, що «Росія РТР» зареєстрований не в РФ, а в Швеції, тобто в Європейському Союзі», – додали в Нацраді з електронних медіа.

У зв’язку з цим регулятор повідомив Європейську комісію і владу Швеції про порушення російським телеканалом закону Латвії про електронні ЗМІ.

«Ненависницькі висловлювання і кремлівські підбурювання до війни на території Латвії неприпустимі, і це є чітким сигналом для наших недружніх держав і сил – ми будемо захищати наш інформаційний простір», – заявив заступник голови латвійської Нацради з електронних медіа Іварс Аболиньш.

Нагадаємо, британський медіарегулятор Ofcom визнав телеканал Russia Today (RT) винним у порушенні правил мовлення. Про це йдеться на офіційному сайті регулятора. Ofcom виявив, що новинний канал RT порушив правила мовлення, не зберігши належну безсторонність у семи програмах протягом шести тижнів.

Програми були присвячені, зокрема, отруєнню Скрипалів і конфлікту в Сирії. Зазначається, що в трьох програмах RT, які аналізував медіарегулятор, порушень не знайшли.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-19 13:37 :51