Новини » Політика 1 лютого, 2019, 23:10
У бійців вимагають хабарі, а начальники госпіталів беруть стотисячну допомогу, – нардеп
ZIK
ZIK

У важкопораненого бійця з інвалідністю Центральна військова лікарська комісія вимагає 1,5 тисячі доларів, тоді як колишній начальник госпіталю оформляє собі інвалідність і допомогу в 440 тисяч гривень за те, що в 1997 році стукнувся головою об сходинку.

Про це заявила народний депутат України Оксана Корчинська в ефірі програми Vox populi на телеканалі ZIK.

Перший заступник голови Комітету ВРУ з питань охорони здоров’я зазначила, що разом із військовослужбовцями вони розпочали розслідування випадків вимагання хабарів у бійців із боку членів медичних комісій.

«Військовий Петро Олексюк першим наважився піти в СБУ і заявити про те, що в нього Центральна військова лікарська комісія вимагає 1,5 тисячі доларів, і це притому, що він важкопоранений, підірвався і втратив стопу.

Уже після того, як представників цієї комісії та МСЕКу заарештували, з’ясувалося, що таких випадків було багато. Адже в них вдома виявили 26 конвертів із грішми, які вони вимагали у діючих поранених військовослужбовців», – підкреслила Оксана Корчинська.

Але найбільших парадокс у тому, наголошує депутат, що людину, яка була керівником хабарників у медичній комісії, тобто яка за все відповідала, знову допустили до професійної діяльності.

«Майору Наумову й доктору Чернявському, який до того ж був директором центральної МСЕК міста Києва, суд призначив застави по два мільйони. Утім людина, яка ними керувала, а це полковник Шевчук, який є безпосереднім начальником майора Наумова, пройшла атестацію та отримала дозвіл на професійну діяльність від Головного військового медичного управління.

Із восьми офіцерів проголосувало тільки троє, зокрема полковник Галушко – заступник начальника цього управління. Це означає, що цей полковник ще не встиг оформити собі інвалідність за гроші, але ж йому теж дуже хочеться мати 2-гу групу за захист Батьківщини», – іронізує Корчинська.

Вона зауважила, що зробила запит, щоб з’ясувати, скільки військових і які виплати отримали внаслідок інвалідності.

«Я зробила запит на 70 листів, у яких Міноборони призначило виплати за інвалідність, одержану під час захисту Батьківщини, у розмірі 440-650 тисяч гривень. Переглядаючи, я здивувалася, чому допомогу отримали так мало солдатів, а багато офіцерів. По кількох прізвищах я з’ясувала, що такі грошові виплати отримали начальники госпіталів.

Зокрема це полковник Рильський – колишній начальник Дніпропетровського госпіталю, який оформив собі інвалідність і отримав 440 тисяч гривень за те, що в 1997 році стукнувся головою об сходинку. Інша – начальник Запорізького госпіталю оформила собі 2-гу групу інвалідності за супроводження навчань по розмінуванню в Запорізькій області та отримала 529 тисяч гривень. То що відбувається?! Наші поранені напівпаралізовані військові з 1-ою групою інвалідності отримують по 11 тисяч гривень, а от такі «офіцери» отримують допомогу за остеохондрози, гастрити та холецистит!» – наголосила Оксана Корчинська.

Як повідомляли, 31 січня у Жовківській РДА Львівської області відбулося засідання Комісії із розгляду заяв членів сімей загиблих військовослужбовців та інвалідів про виплату грошової компенсації за належні для отримання житлові приміщення.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-21 05:26 :45