Новини » Суспільство 1 лютого, 2019, 11:53
Супрун: Не потрібно шукати вакцину «по блату» та через знайомства
Вакцини. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Вакцини. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Усі вакцини за календарем профілактичних щеплень роблять лише у комунальних закладах охорони здоров’я, що надають первинну допомогу. Це медичні заклади, де працюють сімейні лікарі, терапевти та педіатри.

Про це йдеться на сторінці у Facebook в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун.

«Отримую багато запитань щодо наявності вакцин, та де їх можна знайти: по-перше, не потрібно брати приклад з нардепа Ляшка чи шукати вакцини «по блату» та через знайомства. По-друге, не шукайте вакцини у звичайних лікарнях», – йдеться у дописі Супрун.

Вона наголошує, що усі вакцини за календарем профілактичних щеплень роблять лише у комунальних закладах охорони здоров’я, що надають первинну допомогу.

Нагадаємо, за календарем профілактичних щеплень слід зробити вакцинацію від 10 небезпечних хвороб: гепатиту В, туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюку, правця, гемофільної інфекції, кору, краснухи і епідемічного паротиту. Їх закуповує держава та розвозить до регіонів України. У МОЗ запевняють, що усі вакцини якісні, ефективні та безпечні, перекваліфіковані ВООЗ.

Перевірити залишки вакцин по регіонах можна тут.

«Зверніть увагу – в таблиці є залишки і вакцин КПК (проти кору). Наразі це питання дуже актуальне.

Якщо лікар закладу вам відмовляє у вакцинації, необхідно звернутись для головного лікаря. Якщо владнати питання не вдалось і за участі головного лікаря, зверніться у місцевий департамент охорони здоров’я», – відзначають у МОЗ.

Планується, що вакцини, закуплені за державний кошт, стануть доступні у приватних клініках і кабінетах лікарів-ФОП, які уклали договір з НСЗУ Національна служба здоров’я України. Механізм передачі таким закладам вакцин за кошти Держбюджету зараз узгоджується Міністерство охорони здоров’я України.

Це не означає, що всі хто підписав декларації в приватних клініках та з лікарями-ФОПами не можуть зробити щеплення за календарем. В такому випадку ви можете вакцинуватися у будь-якому комунальному закладі охорони здоров’я, наприклад, в найближчій амбулаторії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-23 12:19 :44