live
Новини » Світ Читать эту новость на русском

«Роснефть» є банкіром режиму Мадуро, – французькі ЗМІ

Ніколас Мадуро. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Режим венесуельського президента змушений погашати борги перед своїми російськими кредиторами сирою нафтою.

Про це пише «Хартія 97« із посиланням на французьке видання Le Figaro.

«Російська державна нафтова компанія є просто промисловим партнером Ніколаса Мадуро чи одним з його банкірів?», – ставить риторичне питання кореспондент французького видання в Москві П’єр Авріль.

«Починаючи з 2013 року, «Роснефть» інвестувала в Венесуелу не менше 8,7 млрд доларів», – нагадує журналіст.

«Сьогодні» Роснефть» є також міноритарним акціонером п’яти компаній, які самі є дочірніми компаніями державної нафтової компанії Венесуели PDVSA. І таким чином бере участь в розробці декількох родовищ, – йдеться в публікації.

«Але нафтові свердловини знаходяться в такому стані, що без допомоги великих західних компаній, які покинули країну, важко що-небудь з них витягти. Діяльність «Роснефти» там абсолютно непрозора «, – вважає партнер консалтингової компанії RusEnergy і фахівець з нафтогазового ринку Михайло Крутіхін.

«Не бачачи можливості отримувати чергові платежі в якості погашення раніше наданих своєму латиноамериканському партеру кредитів, еквівалентних 17 млрд доларів починаючи з 2006 року – Кремль покриває свої витрати у вигляді нафти, що видобувається на венесуельських родовищах, яку буде самостійно продавати» Роснефть», – пише Авріль.

«Щоб компенсувати можливий дефолт виплати свого боргу, компанія PDVSA в якості забезпечення кредиту надала «Роснефти» заставні права на 49,9% акцій свого американського підрозділу Citgo Petrolium. Ця операція була сприйнята західними компаніями, які також є кредиторами боліваріанського режиму, як спроба PDVSA ухилитися від своїх фінансових зобов’язань. Зараз на Citgo накладені нові санкції США, що ослабляють альянс з російським нафтовим гігантом. Сьогодні ні керівники «Роснефти», ні російська держава нічого не повідомляють про фінансовий стан компанії, про яку відомо, що вона також має високий рівень боргового навантаження», – резюмує Авриль.

Нагадаємо, 31 січня, російський Boeing, ймовірно, навантажений золотом, вилетів з аеропорта Каракаса.Loading...
Loading...
Loading...