Новини » Політика 1 лютого, 2019, 15:51
Перехід релігійних громад до ПЦУ буде болючим, передовсім, для РФ, – експерт
ZIK
ZIK

У Росії ще з імперських часів церква є державною, вона, фактично – підрозділ уряду. В Україні РПЦ діє у такій самій парадигмі, що й в РФ. Тому процес переходів релігійних громад до ПЦУ буде болючим, передовсім, для самої російської держави.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив професор кафедри політології НаУКМА, доктор політичних наук Олександр Дем’янчук.

Він наголосив: у Російській імперії церква поступово переходила у державну власність і, відтак, стала державною церквою та одним з державних інститутів.

«Така ж ситуація досить тривалий час була і в Україні. Зараз є певні настрої знову зробити тут державну церкву. Попри всі заяви наших політиків, отой «хвіст» ще з Російської імперії далі тягнеться», – вважає Дем’янчук.

Водночас він наголосив: Російська православна церква в Україні діє в тій ж парадигмі, що і в Росії, та навіть формально є підрозділом російського уряду.

«Таким чином, коли будуть посилені рухи щодо утвердження Православної церкви України і поступового «підщипування» приходів із РПЦ, цей процес буде, безумовно, болючим найперше для російської держави», – підкреслив Дем’янчук.

Як повідомлялось раніше, Володимир Путін, коментуючи створення в Україні автокефальної церкви, заявив, що Росія «залишає за собою право реагувати в разі загрози порушення свобод віросповідання в сусідніх державах».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-23 11:43 :11