Новини » Економіка 1 лютого, 2019, 13:51
Львівська митниця оформила 6700 євроблях. Продовження пільгового періоду не планується
Автомобіль з іноземною реєстрацією. Фото: Микола Тис/ZIK
Автомобіль з іноземною реєстрацією. Фото: Микола Тис/ZIK

З 25 листопада Львівська митниця оформила майже 10600 автомобілів, з яких 6700 – так звані євробляхи.

Про це повідомив начальник Львівської митниці Левко Прокіпчук, відповідаючи на запитання після звіту про роботу у 2018 році.

«У перший місяць люди не так активно оформляли ці автомобілі, збирали документи, не розуміли процедури, не знали, куди звертатися, вірили чуткам, що можна не оформлятися, що всі будуть їздити, як і раніше.

Починаючи з січня, ми щодня оформляємо350-400 автомобілів. При тому що до 24 листопада Львівська митниця оформляла у день в середньому 70 автомобілів. Бачимо у 4-5 разів більше машин, які оформляються. Є значна кількість автомобілів, які були вивезені за кордон і там залишені – про це теж треба говорити. Це пов’язано з тим, що люди або не мали коштів, навіть попри ту 50%-ву знижку на акциз, для оформлення авто, або не могли узаконити автомобіль, знайти власника, який їм передав документи», – повідомив Л.Прокіпчук.

Він нагадав, що пільговий період розмитнення закінчується 22 лютого, тому зараз на митниці очікують найбільшого напливу охочих здійснити розмитнення.

«Передбачаємо і готуємося до того, що у цей останній період буде ще більший наплив охочих сплатити податки і оформити транспортний засіб. Ми створили додаткові робочі місця у тих відділах, де оформляються транспортні засоби. Виходить так, як кажуть, українці довго запрягають і швидко їдуть», – додав Л.Прокіпчук.

З його слів, продовження дії пільгового періоду розмитнення наразі не обговорюється. «Продовження його можливе лише через внесення змін у закон Верховною Радою. Зі слів голови комітету Ніни Южаніної, продовження пільгового періоду у комітеті не обговорюється», – повідомив начальник Львівської митниці.

Нагадаємо, раніше у ДФС озвучували, що в Україні перебуває близько 250 тис. незаконних євроблях. Неофіційно називалися цифри у близько 2 млн таких автомобілів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-14 22:20 :16