Новини » Політика

Антикорупціонери до кандидатів в Президенти: Визначіться щодо САП, НАЗК, СБУ та Антикорупційного суду

ZIK

Є чотири ключові питання, які стосуються боротьби проти корупції. Стосуються вони змін у САП, НАЗК, СБУ, а також незалежності НАБУ і Вищого антикорупційного суду.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» говорила експерт Центру протидії корупції Анастасія Красносільська.

«Є чотири ключові питання, які стосуються боротьби проти корупції. Перше: що будемо робити зі Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою яка не займається розслідуваннями і блокує топові справи? Мусимо вирішити що будемо робити особисто із Холодницьким», – зазначає експерт.

Другим питанням Анастасія Красносільська вважає Національне агентство з питань запобігання корупції.

«НАЗК не займається перевіркою декларацій, намагається конфіскувати в когось песика або ще якісь дрібниці. Про собаку я не жартую. НАЗК справді зверталося щодо цього до суду. Тож як ми будемо перезавантажувати агентство і коли?», – наголошує експерт.

Служба безпеки України, на думку Анастасії Красносільської, також вимагає змін.

«Коли ми в СБУ ліквідуємо підрозділ по боротьбі з корупцією? Він займається не боротьбою, а абсолютно протилежним. Скандали там просто не вщухають!», – підкреслює експерт Центру протидії корупції.

Також необхідно забезпечити незалежність НАБУ, Антикорупційного суду, звертає увагу Анастасія Красносільська.

«На ці чотири питання мають дати відповіді ті кандидати, які дійсно розуміють, що будуть робити в антикорупційній сфері», – наголошує експерт.

Вони звертає увагу на те, хто із кандидатів вже встиг відреагувати на корупційну проблему в Україні.

«Тимошенко на форумі заявила, що подолала корупцію в минулому, подолає і тепер. Президент дистанціюється. Він вийшов на інший рівень розмови про томос, віру, мову. Висловився про корупцію Садовий і сказав, що підтримує всі ці чотири пріоритети, зокрема, по незалежності САП. Він вважає, що потрібно ухвалити аудит і за його результатами ухвалити рішення про звільнення Холодницького. Зеленський підтримав три з чотирьох пріоритетів. Далі чекаємо позиції Гриценка», – додає експерт.

Нагадаємо, раніше політтехнолог Дмитро Разумков порівняв корупцію в Україні з раковою пухлиною.

Loading...