Безвіз для заробітків: сума коштів від трудових мігрантів зрівнялася з накопиченнями Пенсійного фонду

За два роки кількість грошей, які пересилають заробітчани своїм родичам, зросла майже вдвічі. Тобто сума коштів, які пересилають трудові мігранти еквівалентна доходам всього Пенсійного фонду України.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив  директор ГО «Українське товариство економічних свобод» Мар'ян Заблоцький.

За словами пана Заблоцького, в Україні щороку зростає економіка, отже зростає загальна кількість працівників, незважаючи на те, що багато людей виїхало за кордон.

«Але головним фактором росту зарплати та економіки є те, що дуже багато громадян України виїхало через «безвіз». Це відбулось дуже різко, майже миттєво», – зазначив Заблоцький.

Як зауважив експерт, майже щороку трудові мігранти пересилали своїм родичам в Україну 6-7 мільярдів доларів, і ця цифра майже не змінювалася з року в рік. Однак у 2017 році цифра переказів зросла до 9 мільярдів, а 2018 року – до 11 мільярдів доларів.

«Ми всього за два роки збільшили ледве не в два рази кількість грошей, які пересилають своїм родичам ті, хто виїхав працювати за кордон. І ми розуміємо, що ці гроші – з ЄС. Тобто сума коштів, які отримують родичі наших трудових мігрантів, еквівалентна всім доходам пенсіонерів в Україні, всьому Пенсійний фонду України», – констатував гість програми.

Нагадаємо, що Національний банк оцінює грошові перекази від трудових мігрантів в 11 мільярдів доларів за підсумками 2018 року.

Loading...