Виборча лихоманка, або Доки голосуватимемо «по-приколу»?
Андрій Сніжко
журналіст, політолог

Висока температура, марення, галюцинації, беззмістовний потік слів – знайомі симптоми лихоманки. Така мара, з політичним присмаком, вже традиційно охоплює українців перед виборами. Того, кого підтримували ще вчора, клянуть і забувають. Натомість фантазують щодо нових кумирів, яких, зазвичай, наділяють унікальними рисами «рятівника(ці) нації», месії, який врятує від усіх бід та всім роздасть «по ділах його» та згідно з захмарними перевиборчими обіцянками.

Цього року виборча лихоманка знову в розпалі. Щоб переконатися в цьому, довелося стати свідком розмови двох молодих дівчат, які працюють у відомій фінансовій компанії. Всім офісним сестринством вони вибралися на обід у кафе, де не минулося без політичної розмови.

«Я голосуватиму на виборах тільки за Зеленського! Бо так погано, як є, ще не було ніколи! А буде хоча б прикольно», – голосно і категорично заявила 23-річна особа в колі своїх однолітків та товаришок по роботі.

От, саме так жартома, або, як каже юнь, «по-приколу», збирається голосувати значна частина української молоді. Не встигши вирости й набратися життєвого досвіду, вона однак встигла втратила інтерес до сучасної політики, традиційних лідерів та цінностей. Вона навчилася бачити зраду в усьому і не помічати перемоги, чи принаймні сприймати їх як швидкоплинні задоволення. Тому новий виклик в особі коміка В.Зеленського, який пропонує боротися «за все хороше проти всього поганого», став для їх свідомості гарним психостимулятором старої хвороби – виборчої лихоманки.

«Марусю, ну, ти й дурепа!», – відказала просто у вічі її колежанка.

Маруся не очікувала такого повороту подій. Тим більше в компанії однодумців, які звично покивували головами на всі її виступи: від розуму вони, чи просто злетіли з язика.

Новим «ударом під дих» для неї стали додаткові аргументи, яким обтяжила колега.

Вона нагадала, що в ці «найгірші часи» Маруся працює в престижній компанії та отримує стабільні 2 тис. доларів зарплатні щомісяця. Віднедавна почала орендувати гарну квартирку в середмісті столиці, переїхавши сюди з області. Щовечора вона прогулюється центром Києва, на який не падають бомби, над яким не вибухають «Гради». Ніч проводить в теплому ліжечку з хлопцем, часто перед цим відгулявши на дискотеці в дорогому клубі. Хоча могла б ховатися в бомбосховищі, при кожному розриві бомб міцно обіймаючи стару подушку та притуляючись до іржавої розкладачки. А ще їй нагадали про безвізові турне – регулярні щорічні мандрівки дівчини: взимку – в австрійські Альпи кататися на лижах, влітку – ніжитися на сонечку італійського Середземномор’я. Багато про що ще нагадали Марії…

Тож дівчина насупила губки «качечкою» і відповіла: «Ну, якщо чесно, я взагалі не піду голосувати. Бо зареєстрована у батьків в Білій Церкві і не хочу витрачати свій час на якусь там тяганину з переоформленням в Києві».

На тому й розійшлися, залишивши кілька важливих висновків нам – суспільству.

По-перше, молодь завжди генерує креативні ідей, женеться за новим та неординарним. Проте далі ідей та намірів захист свого політичного вибору – голосування за нові обличчя – не йде. Це засвідчують показники явки на кожних виборах молоді. Яка губить запал десь на підході до виборчих дільниць, виправдовуючись потім чимось на кшталт: «Мій голос і так нічого не вирішував». Тож вболівати за Зеленського і голосувати за нього – це дві великі різниці.

По-друге, треба всім нам пам’ятати, що вибори – не якась азартна чи комп’ютерна гра. Сьогодні проголосувавши раз «по-приколу», завтра вже не вдасться відвернути все на висхідну і повторити, але по-справжньому. На кону цього вибору може стояти незалежність твоєї країни та твоя особиста свобода. Зрештою, і здатність робити щось «по-приколу». Лише не політичний вибір!

Ну, й третє. Просто згадайте, поки ви тут «приколюєтеся», там усерйоз мерзнуть в окопах фронту ваші однолітки, ще одні – заліковують тяжкі рани в місцевому військовому госпіталі після чергового російського «подаруночка», інші – скніють на нарах в московських тюрмах чи підвалах молодих недореспублік. У них нема особливого вибору, у вас – він є! Поки що…

Андрій Сніжко, політолог, журналіст, викладач Університету Грінченка

Читайте більше новин на тему вибори Президента: кандидати, рейтинги

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-20 21:39 :59