live

Тимошенко не проходить у другий тур виборів Президента, – соцопитування

Вибори в Україні. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
загрузка...
загрузка...

Якби президентські вибори відбулися сьогодні, то до другого туру потрапили б Володимир Зеленський і Петро Порошенко. Найбільшу підтримку населення серед тих, хто візьме участь у голосуванні та визначився зі своїм вибором, отримав би Володимир Зеленський (23%). Друге місце посідає Петро Порошенко – 16,4%. За Юлію Тимошенко готові відати респонденти 15,7% своїх голосів.

Загалом, близько 23% виборців на даний момент ще не знають, за кого віддадуть свій голос, – про це йдеться у результатах спільного соціологічного опитування, проведеного Центром соціальних та маркетингових досліджень «Социс», Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС), Центром Разумкова.

Джерело: socis.kiev.ua
Джерело: socis.kiev.ua

Під час дослідження респондентам також було запропоновано зробити свій власний прогноз того, хто стане наступним Президентом України (запитання: «Незалежно вiд того, за кого Ви збираєтеся голосувати, хто з наступних кандидатів, на Вашу думку, переможе?»). Найбільш ймовірним переможцем на президентських виборах респонденти вважають П.Порошенка – 20,5%. Перемогу Ю.Тимошенко прогнозують 19,9% опитаних, а В.Зеленському –10,8%. Значна частина опитаних (36,4%) ще не змогли визначитись з тим, хто саме стане наступним Президентом України.

На даний момент, понад 80% українців готові взяти участь (повністю впевнені + скоріше впевнені) у виборах Президента України, які відбудуться в березні цього року.

Читайте більше новин на тему вибори Президента: кандидати, рейтинги

В громадських настроях зберігається підтримка населенням задекларованого країною курсу на євроінтеграцію. Тому основними векторами України на міжнародній арені, респонденти вважають розвиток країни опираючись на власні ресурси (48,5%) та більш рішучий рух в напрямку Європи (38,8)%. Всього близько 7% вважають, що Україна має рухатись в напрямку Росії.

Читайте також: Тимошенко заявила про готовність вести переговори з Путіним

Довідка.

Дослідження було проведено з 16 по 29 січня 2019 року силами трьох соціологічних компаній: Центр соціальних та маркетингових досліджень «Социс»; Київський міжнародний інститут соціології (КМІС); Центр Разумкова.

Вибірка: 11 000 респондентів в усіх областях України (без врахування населення АР Крим та окупованих територій Донецької та Луганської областей). Вибірка репрезентативна для населення України віком від 18 років за такими показниками як стать, вік, тип поселення та область проживання. Статистична похибка без врахування дизайн-ефекту: +/– 0,9% Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face) за місцем проживання респондента.

Читайте також: Ставнійчук спрогнозувала, що було би з країною, якби Тимошенко стала Президентом

Loading...
Loading...
Loading...