Списати більше газу: хто зацікавлений у відсутності в квартирах лічильників, – пояснив експерт

ZIK

Прийшов 2018-й рік, але газорозподільчі компанії лічильників не встановили. Вони не зацікавлені у цьому. А враховуючи те, скільки пан Фірташ на цьому заробляє, думаю, знайшлися валізи вагомих аргументів до Верховної Ради, щоби ухвалили рішення перенести встановлення лічильників ще на 3 роки – до кінця 2021-го року.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив економіст Борис Кушнірук.

Гість програми зазначив, що рішення про встановлення лічильників газу ухвалювали ще в 2010-му. Також було закладено, що це мають робити газорозподільчі компанії.

«Вони це мали зробити до 2018-го року. Але вони не зацікавлені у цьому. Бо до того часу, доки існує система без обліку, вони мають можливість списувати газ на населення у значно більших обсягах, ніж це є насправді.

Протягом тривалого часу норма споживання газу для людей, які не мали лічильників, була 9 кубометрів газу. Але ця норма ще з радянських часів. Тоді усе готувалося на газу. Потім з’явилися бойлери, електрочайники і електродуховки. Споживання газу стрімко скоротилося», – зауважив пан Кушнірук.

Експерт заявив, що 3 мільйони українських домогосподарств сьогодні не мають лічильників.

«Прийшов 2018-й рік, але газорозподільчі компанії лічильників не встановили. Вони не зацікавлені у цьому. Але проблема, що законодавці не передбачили каральних заходів, щоб примусити їх це зробити. А враховуючи те, скільки пан Фірташ на цьому заробляє, думаю, знайшлися валізи вагомих аргументів до Верховної Ради, щоби ухвалили рішення перенести встановлення лічильників ще на 3 роки – до кінця 2021-го року», – прокоментував Борис Кушнірук.

Нагадаємо, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що уряд зобов’яже НАК «Нафтогаз України» безкоштовно забезпечити громадян приладами для обліку газу. А Міністерство економіки врахує витрачені на це кошти у фінансовому плані компанії.


Loading...