Новини » Політика 31 січня, 2019, 22:18
Презумпція винності: екс-міністр має ідею щодо «знищення корупції»
ZIK
ZIK

Для того, щоб боротися з корупцією, треба посилити наше законодавство. Зокрема треба ввести презумпцію винності в корупційних злочинах. Як юрист я переконаний, що це можна й це обов’язково потрібно зробити. Тоді повністю знищити корупцію в Україні буде реально за два роки.

Про це в ефірі програми ДокаZ з Олексієм Шевчуком на телеканалі ZIK заявив юрист, колишній міністр екології та природних ресурсів (2014-2015 рр.) Ігор Шевченко.

Гість програми, відповідаючи на питання ведучого, як боротися з корупцією в Україні, зазначив наступне:

«Для того, щоб боротися з корупцією, треба посилити наше законодавство. Зокрема треба ввести презумпцію винності в корупційних злочинах. Як юрист я переконаний, що це можна й це обов’язково потрібно зробити, щоб швидко знищити корупцію. Саме знищити корупцію, а не боротися з нею. Бо сьогодні з корупцією у нас тільки боряться», – підкреслив Ігор Шевченко й додав, що повністю знищити корупцію в Україні реально за два роки.

Також Ігор Шевченко розповів, що презумпція винності на законодавчому рівні закріплена в деяких країнах світу.

«Така система працює в Сінгапурі, Гонконзі та Грузії. Що вона означає? Коли є якийсь чиновник або суддя, який живе у маєтку за кілька мільйонів доларів, і цей факт зафіксували журналісти, автоматично заводиться кримінальна справа щодо цього посадовця. Людині ставлять одне єдине запитання – доведи, що ці гроші, які ти витратив на придбання маєтку, ти отримав законним шляхом.

Якщо чиновник надає документи або наводить факти свідчення людей, які підтверджують, що ця людина заробила гроші чесно, то обвинувачення знімаються, і справа не йде до суду. Однак, якщо людина не може пояснити, де вона взяла гроші, справа проти неї передається в суд», – пояснив Ігор Шевченко.

Він додав, що в Україні сьогодні існує зовсім інша система, де прокуратура, а не людина, яку звинувачують у злочині, доводить, звідки у неї кошти на придбання маєтку.

«А це зовсім інші механізми», – акцентував колишній міністр екології та природних ресурсів.

Нагадаємо, Ігор Шевченко розповів про судовий позов проти Яценюка.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 17:03 :03