Новини » Світ 31 січня, 2019, 10:56
Майкл Коен готовий свідчити щодо Росії
Майкл Коен. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Майкл Коен. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Колишній особистий адвокат президента Дональда Трампа Майкл Коен ввів Конгрес в оману щодо питань, які були ключовими у розслідуванні втручання Росії у вибори США, через «сліпу лояльність» до свого колишнього боса. Проте тепер людина, яка одного разу сказала, що зловить кулю за Трампа, готова змінити свої свідчення перед Спецкомітетами з розвідки Палати представників Конгресу та Сенату, що, можливо, проллє більше світла на відносини Трампа з Росією до і під час виборів.

Це аналізує видання The Atlantic.

Очікувалося, що публічні свідчення Коена перед спецкомісією будуть вельми обмеженими, аби не перешкодити розслідуванню, що проводить спеціальний прокурор Роберт Мюллер, з яким Коен співпрацює протягом декількох місяців. (Коен відклав надання свідчень після погроз президента та його адвоката Руді Джуліані його дружині та тестю). Проте, було прийнято рішення про те, що слухання буде проводитися за закритими дверима. Це дасть Коену змогу більш вільно відповідати на запитання.

Коен готовий відповісти на усі питання, пов’язані з поточним розслідуванням. Проте, його адвокати також ведуть переговори з офісом Мюллера, щоб визначити, чи існують певні обмеження у дачі його свідчень.

«Однією з причин того, що він погодився свідчити у приватному порядку перед комітетами з розвідки, є те, що перш за все, він їм зобов’язаний, – повідомили в оточенні Коена. – Він визнав свою провину за брехню та вважає, що він винен їм вибачення». Коен зізнався у суді наприкінці минулого року, що він збрехав Конгресу, коли сказав, що переговори про будівництво Трамп-тауер у Москві закінчилися у січні 2016 року, і що він не говорив про це з Трампом. Насправді, Коен засвідчив, що він погодився поїхати до Росії у зв’язку з московським проектом та зробив певні кроки для підготовки до можливої поїздки туди Трампа після того, як республіканці висунули його кандидатуру.

Коен з «більшою готовністю відповідатиме на запитання» щодо цих та інших питань, пов’язаних з Росією, у такому форматі, ніж на публічних свідченнях, пояснило виданню The Atlantic джерело, яке побажало залишитися не названим. Поки що, він «впевнений у тому, що обидва комітети захистять його свідчення та перешкодять витоку інформації».

Комітет Сенату, який викликав Коена для дачі свідчень на початку цього місяця, відмовився попередньо оприлюднити запитання, які мають намір поставити. Проте, головна мета інтерв’ю полягатиме у тому, щоб Коен виправив свої попередні свідчення та, що важливо, повідомив про те, чи Трамп або хто-небудь у Білому домі наказав йому брехати. Демократи Палати представників дали зрозуміти: якщо підтвердиться інформація про те, що президент намагався перешкодити правосуддю, аби приховати свою участь у ділових переговорах з Кремлем під час виборів, то це буде вагомою причиною для імпічменту.

Дональд Трамп-молодший, віце-президент Trump Organization, повідомив Юридичному комітету Сенату, що у 2016 році він знав про московську угоду лише «поверхнево». Точно не відомо, що він розповів Комітету з розвідки Палати представників, який ще не оприлюднив протоколи інтерв’ю, що відбувалося за закритими дверима. Проте, нові свідчення Коена могли б пролити світло на те, чи інші учасники процесу давали правдиві свідчення Конгресу щодо своєї ролі або обізнаності про переговори щодо будівництва Трамп-тауера у Москві у 2016 році та про більш широке втручання Росії у президентські вибори.

«Я думаю, що ця спільна нитка брехні Конгресу та його комітетам може вказати на ряд інших потенційних цілей у розслідуванні спеціального адвоката, – заявив у понеділок сенатор-демократ Річард Блюменталь. – І це може бути підґрунтям для кримінальної справи». У п’ятницю екс-радник Трампа Роджер Стоун був звинувачений Мюллером у дачі хибних свідчень Комітету з розвідки Палати представників щодо WikiLeaks. «Ми продовжуватимемо слідувати фактам, де б вони не були», – підкреслив він.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 20:44 :35