Новини » Події 31 січня, 2019, 14:54
Консула України знову не пустили до Павла Гриба
Павло Гриб. Фото: radiosvoboda.org
Павло Гриб. Фото: radiosvoboda.org

Консула України в Росії знову не допустили до українського політв’язня Павла Гриба.

Про це пише український омбудсмен Людмила Денисова у Facebook.

«Вимушена констатувати, що РФ знову порушує міжнародні норми та зобов’язання. Українського консула не допустили до Павла Гриба. Це є грубим порушенням положень статті 13 Консульської конвенції між Україною та Російською Федерацією. Там чітко прописано, що консульські посадові особи мають право на відвідання громадян України в місцях їх тримання під вартою на території Російської Федерації», – пише пані Денисова.

Вона зазначає, що так Росія намагається приховати стан здоров’я Павла. А в нього з цим є проблеми.

«У 20-річного політв’язня встановлено вроджену ваду в розвитку – кавернозну трансформацію воротної вени, портальну гіпертензію і допечінкову форму, ерозивний гастрит і цілу низку інших небезпечних хвороб. Обстеження проводили в консультативно-діагностичному центрі міста Ростов-на-Дону. Діагностовані захворювання створюють загрозу життю нашому Павлу», – пише Людмила Денисова.

Вона звернулася до міжнародних організацій та дипломатів з проханням допомогти «вжити усі можливі заходи для здійснення неупередженого та об’єктивного моніторингу дотримання прав і свобод політв’язня».

«Хлопця не можна тримати у російській катівні!» – переконує Людмила Денисова.

Нагадаємо, вчора Росія вперше не пустила українського консула до Павла Гриба. Батько хлопця говорив – якщо Павлові не зроблять операцію, то він може померти.

Ігор Гриб раніше нагадав, що у 2017 році перед тим, як Павла викрали, він готувався до операції.

«Більш, ніж півтора року він перебуває за ґратами, там де його били, знущалися, де є постійний психологічний тиск, де нелюдські умови перебування та ще хвороба з дитинства. Я хочу нагадати, що він інвалід з дитинства. (Все це) Відповідно і призвело до такого стану здоров’я, що він просто помре, якщо зараз терміново не зробити медичну операцію», – наголосив чоловік.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-16 01:30 :29