Новини » Політика 31 січня, 2019, 13:22
Батько Павла Гриба: Це не жарти, син може померти у СІЗО
ZIK
ZIK

У незаконно затриманого українця Павла Гриба є вроджена хвороба – синдром портальної гіпертензії. Це дуже серйозне захворювання, бо воно пов’язане зі всіма внутрішніми органами. Через перебування за ґратами, тортури і побиття у Павла вже можна навіть побачити ознаки церозу печінки та хвороби Альцгеймера.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» телеканалу ZIK говорив батько Павла Гриба Ігор Гриб.

«Вже більше півтора року у мене не було можливості особисто зустрітися із сином. Натомість, дружина в останні місяці багато часу проводить в Російській Федерації і намагається домогтися покращення умов перебування Павла в СІЗО, а також раз на місяць має з ним побачення», – сказав Ігор Гриб.

За його словами, дружина також намагається зробити так, щоб йому надали медичну допомогу. І їй вдається досягти зрушень, адже, у порівнянні із СІЗО у Краснодарі, де Павло був спочатку і перебував там більше року, СІЗО в Ростові-на-Дону є більш лояльним в ставленні до жінки.

«В Краснодарі  дозвіл надає слідчий, а в Ростові-на-Дону – суд, який більш лояльно відноситься. Але я хочу нагадати, що у Павла вроджена хвороба, синдром портальної гіпертензії, яка є дуже серйозною, бо пов’язана зі всіма внутрішніми органами. Через перебування за ґратами, тортури і побиття, відсутність підтримуючих медикаментів та належного харчування у Павла вже можна побачити ознаки церозу печінки та хвороби Альцгеймера», – зазначив він.

Він також розповів, що мама Павла домоглася, щоб її сина оглянули в медичному центрі поза стінами СІЗО і результати виявилися дуже невтішними.

«Вчора ми отримали від дружини заключення лікарів, які провели обстеження. І це теж пов’язано з основною хворобою синдромом портальної гіпертензії, бо кров погано надходить до головного мозку, відповідно, відбувається збій в організмі. У грудні 2018 року в клініці у Ростові-на-Дону були проведені дослідження і на підставі показань, які зробили російські медики, український професор Притула, який веде Павла з дитинства, зробив медичний висновок про загострення всіх хвороб», – наголосив Ігор Гриб.

Лікарі і сам батько вважають, якщо далі так триватиме, то прогресування хворіб призведе до смерті.

«Якщо Павло і далі перебуватиме у СІЗО і не буде зроблено термінове хірургічне втручання та проведено спеціалізоване лікування – це може закінчитись трагічно. Тому що у його випадку у Ростові-на-Дону ніхто не зможе допомогти. Треба спеціалізована клініка або у Москві, або у клініці «Шаріте» закордоном, або у Майнці. І там справді можуть здійснити операцію і провести комплексне лікування», – сказав він.

Натомість, за його словами, тюремні лікарі пишуть, що він здоровий. Попри те, що дружині вдалося домогтися дозволу провести аналізи в діагностичному центрі в Ростові-на-Дону.  Якщо терміново не почати лікування, Павло просто там помре.

«Суд і російська сторона взагалі не реагують на всі наші доводи та заяви адвоката. Там кажуть, що він здоровий і його довідка є у СІЗО. Хоча за останні два засідання, коли Павла привозили із СІЗО, він скаржився, що не може брати у них участі, бо має сильні болі в животі і голові. Ба більше, лікар його навіть не оглядав і йому все одно виписували довідку, що він здоровий. Але навіть згодом у суд викликали швидку допомогу, де Павлу робили знеболюючий укол і на цьому допомога закінчувалась», – прокоментував батько Павла Гриба.

Він вважає, що його сину може допомогти лише міжнародна спільнота, яка натисне на Російську Федерацію.

«На звернення української сторони РФ не відповідає. Тому, мабуть, лише через реальну міжнародну допомогу і конкретного світового лідера можна буде вирішити це питання. Але, якщо за місяць це не буде зроблено, Павло помре за ґратами. Бо це не жарти, а істина. Тому 4-5 лютого відбудеться продовження судових засідань, на яких ми очікуємо на судові дебати і до кінця тижня можуть навіть ухвалити вирок і його засудити. Якщо це станеться, то його відправлять на етап. Але згадайте історію політв’язня Панова, який був на етапі», – додав він.

Нагадаємо, український омбудсмен Людмила Денісова також заявляла, що 20-річний політв‘язень Павло Гриб потребує негайної операції на серці, адже стан здоров‘я надкритичний.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-27 03:29 :44