Новини » Політика 30 січня, 2019, 13:22
Вінник: Не треба відкидати новий мирний план щодо Донбасу
ZIK
ZIK

Новий план мирного врегулювання конфлікту на Донбасі свідчить, що ОБСЄ нарешті готова обговорювати реформування Мінських домовленостей та визнання РФ відповідальною за війну в Україні.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив народний депутат України, секретар оборонного комітету ВР Іван Вінник.

Коментуючи новий план врегулювання конфлікту на Донбасі, депутат зазначив: вперше на такому високому рівні, зокрема, із уст ОБСЄ, пролунала тема про необхідність реформування Мінських домовленостей. Йдеться про необхідність чітко визначити суб’єктність РФ як сторони війни, яку вона розпочала в Україні.

«Адже у чинних домовленостях РФ не згадується як відповідальна сторона. Тож, це чудово, що ОБСЄ нарешті, на п’ятий рік війни, готова обговорювати це питання на високому рівні. До того ж вперше ми чуємо заяву про необхідність введення миротворчого контингенту. Це може бути реалізовано лише через мандат Генасамблеї ООН», – підкреслив депутат.

Та водночас він зазначив: Росія блокуватиме це, як і визнання її стороною, що розпочала збройну агресію проти України.

«Тому сумнівно, що Рада безпеки ООН, де Росія має абсолютно виключне право вето, може бути ефективною у вирішенні цього плану. Водночас є ресурси самої Генеральної асамблеї ООН – процедура «United for peace», яка може подолати вето. Якщо світова спільнота об’єднається навколо питання підтримки України і проголосує належним чином за затвердження мандата Миротворчої місії, цей план, безумовно, має право на життя. Не треба його відкидати», – вважає Вінник.

За його словами, спецпред голови ОБСЄ в Україні та у Тристоронній контактній групі Мартін Сайдік чітко зазначив, що цей план мусить бути ратифікований українським і російським парламентами. Це й покладатиме відповідальність на РФ за його покрокове виконання. Тому свідчить про відповідальність цієї держави за початок збройної агресії проти України.

«Я розумію, що російська Держдума та Федеральні збори протидіятимуть цій ратифікації. Однак, принаймні, з вуст ОБСЄ ми почули чітке визначення та очікування щодо дій РФ про відповідальність за війну в Україні», – зазначив нардеп.

Як повідомлялось раніше, Мартін Сайдік заявив, що новий план мирного врегулювання конфлікту на Донбасі, який повинен замінити Мінські домовленості, мають затвердити країни «Нормандської четвірки» – Україна, РФ, Франція та Німеччина. Окрім спільної місії ООН та ОБСЄ, концепт також передбачає організоване Євросоюзом агентство з відбудови Донбасу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 20:23 :25