Уряд хоче зобов’язати «Нафтогаз» забезпечити громадян безкоштовними лічильниками

ZIK

Вирішення питання із лічильниками газу для домогосподарств – завдання того, хто постачає та виробляє цей ресурс. Тому уряд зобов’яже НАК «Нафтогаз України» безкоштовно забезпечити громадян приладами для обліку. А Міністерство економіки врахує витрачені на це кошти у фінансовому плані компанії.

Про це під час засідання уряду, яке транслював телеканал ZIK, заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Він наголосив на важливості питання обліку газу. Мовляв, усі повинні бути зацікавлені в тому, щоб чітко обраховувати, хто скільки споживає ресурсу. Натомість нині газовики списують одне на одного обсяги, звинувачуючи у крадіжках.

«Для того, щоб ніхто нічого не вкрав, треба просто елементарно зробити облік. Тобто, нам потрібен лічильник. Коли я подивився про забезпечення лічильниками українських громадян, побачив, що існують домогосподарства, у яких немає приладів обліку. Та це завдання того, хто постачає газ та його виробляє», – підкреслив прем’єр.

Відтак, уряд хоче рекомендувати НАК «Нафтогаз України» забезпечити усіх громадян безкоштовними лічильниками. Міністерство економіки ж повинне врахувати кошти, які компанія використає на автономні лічильники, у фінансовому плані підприємства. Окрім того, він доручив Мінпаливенерго здійснити «жорсткий контроль» над виконанням цього завдання НАК «Нафтогазом України».

«Я хочу, щоб у максимально стислі терміни, наскільки це можливо, в кожному домогосподарстві України був газовий лічильник за рахунок «Нафтогазу». Витрати ж ми врахуємо це у їхньому фінансовому плані. Все, тоді й поставимо крапку і ніхто на цьому не зловживатиме – усі розумітимуть, що є облік, за яким потрібно сплачувати», – наголосив прем’єр.

Він переконаний: таке рішення буде «абсолютно справедливим», найперше – для українських громадян.

Як повідомлялось, раніше Гройсман заявляв, що в майбутньому Україна цілком може обійтися без імпортного газу.

Loading...
Loading...
Loading...