live

РФ прагне прибрати Порошенка і привести до влади проросійський парламент, – розвідка США

Директор Національної розвідки США Ден Коутс. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

У звіті американської розвідки, присвяченому світовим загрозам цього року, наголошується, що Росія прагне впливати на вибори в Україні, щоб прибрати Петра Порошенка і привести до влади менш антиросійський парламент.

Масштабний звіт розвідувальної спільноти США представив директор Національної розвідки США Ден Коутс до слухань Комітету Сенату США з розвідки 29 січня, повідомляє Голос Америки.

Зазначається, що в розділі звіту «Росія та її сусіди», розвідувальна служба США зауважує, що Росія вживає заходів, щоб впливати на українські президентські вибори в березні 2019 року і парламентські вибори, що відбудуться восени.

«У надії прибрати Порошенка і привести до влади менш антиросійський парламент» Росія прагне скористатись з таких проблем в Україні, як нестійка економіка, поширена корупція, вразливості в кіберпросторі, а також громадське невдоволення, наголошується в звіті.

В українських виборчих перегонах явного фаворита немає, зазначається у звіті.

«Велика кількість кандидатів у президенти, великий рівень недовіри до політичних еліт і відсутність чіткого лідера може надати супротивникам українського президента Петра Порошенка, а також менш відомим кандидатам та новачкам в політиці, можливість звернутись до українських виборців, велика частина яких не визначились», – наголошується у документі.

А от масштабний напад Росії на Україну американська розвідка вважає «операційно можливим, але не вірогідним».

«Ми оцінюємо, що масштабний напад з боку України, або російських формувань є операційно можливим, але не вірогідним у 2019 році», – підкреслюється в звіті Коутса.

Крім того, розвідувальні служби США передбачають посилення напруги в Азовському та Чорному морях.

«Напруга в двосторонніх відносинах продовжуватиме посилюватись в Чорному та Азовському морях, бо кожна зі сторін буде підтверджувати суверенні права та спроможності дій на морі», – йдеться у звіті.

У документі наголошується, що Росія продовжить військову, політичну та економічну дестабілізацію України для того, щоб зашкодити зусиллям з інтеграції до ЄС та посилення зв’язків із НАТО.

«Перехоплення Росією українських кораблів в Керченській протоці та затримування команд суден в листопаді 2018 року демонструє готовність Росії обмежувати свободу навігації України в регіоні і вчиняти політичний тиск на керівництво країни, особливо напередодні виборів в Україні цього року», – переконані розвідувальні служби.

«Кремль намагатиметься утримати і, за можливості, розширити свій вплив у країнах колишнього Радянського Союзу, які він вважає, належать до його сфери впливу», – констатується у звіті.

Нагадаємо, українські спецслужби готуються відбивати втручання Російської Федерації у вибори президента України.

Loading...