Новини » Львів 30 січня, 2019, 14:18 блоги
Популізм як він є: про подорожчання проїзду маршрутках у Львові

Популізм як він є. Це про подорожчання проїзду в маршрутках. Хто не в курсі: у Львові з 1 лютого 7 грн + безкоштовний проїзд пенсіонерам та інвалідам.

Ні, я не проти подорожчання. Навпаки – я за рентабельну для перевізників вартість. Але я проти подорожчання в такій популістичній конфігурації. Оце «пенсіонери безкоштовно» – це велетенський камінь на шнурку, який надалі міцно триматиме ті нещасні жалюгідні перевезення на дні. Монетизації перевезень пенсіонерів – нам, схоже, не бачити як своїх вух.

Я не їжджу маршрутками, слава Богу. Однак, мій син міг би їздити в школу. Але він (маленький, тендітний і скромний, йому 11 років) не має жодних шансів залізти в те пекло. Вже зараз йому варто записуватися на бокс або карате, щоб років через два він міг технічно порозпихати не менш технічних пенсіонерів і зайняти своє місце під прогнилим дахом «Богдана» чи чого там.

Я недавно їхала в маршрутці і, за моїми спостереженнями, там десь третина пенсіонери. А на апокаліптичному напрямку обох «Шуварів» – мабуть половина. До речі, зупинки на нижньому Шуварі дуже показові з науково-дослідницької точки зору. Там можна стояти і зачаровано вдивлятися, як у фільм-катастрофу.

Отим «пенсіонери безкоштовно» міська влада каже «велкам» тому жахливому стану перевезень, який у нас є. Але ж комусь потрібно серця електорату тримати в розтопленому стані. А на вибори ходять пенсіонери.

І що ми маємо на виході: купа пенсіонерів їздять на халяву туди-сюди, бо ж не платять «живі» гроші. І здорожчений проїзд для працездатного населення при тому ж низькому (на рівні плінтуса) комфорті.

Ну, і я не побачила ніде механізму контролю надходжень від перевезень. Недавно довелося проїхати в маршрутці досить довгим маршрутом. Я сиділа позаду водія і спостерігала, чи беруть квитки. Так от, жодна людина, яка заходила, не взяла квитка. Хоча товстенька пачечка квитків лежала в жолобку для грошей. Тобто за існуючого формату оплати перевізники далі нитимуть, що їм не рентабельно і в них низькі прибутки. Вони мають можливість їх приховувати. Ніхто не знає реальних прибутків. Бо водій не показує власнику реальних надходжень. Не існує ніякої об’єктивної звітності! І про це усі чиновники знають!

Нерентабельно, не вигідно... Але ніхто з АТП не закривається. Хм...А міська влада, як завжди, на боці електоральної халяви, і повертається дупою до працездатного населення.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-24 19:11 :35