Новини » Політика 30 січня, 2019, 17:01
Політексперт: Через некритичність мислення люди готові повірити популістам
ZIK
ZIK

У людей надто коротка пам’ять. Вони забувають, як політики, коли були на посаді прем’єр-міністра чи міністра оборони, не виконували своїх завдань, тож готові за них голосувати. Ця некритичність мислення призводить до того, що суспільство вірить популістам.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» телеканалу ZIK політичний експерт Дмитро Васильєв.

Він наголосив: критичне мислення суспільства є величезною проблемою, адже у громадян – «надто коротка пам’ять».

«Вони забувають, як та чи інша людина була на посаді Прем’єр-міністра або Міністра оборони і не виконувала своїх обіцянок та ключових повноважень, що були на неї покладені», – вважає Васильєв.

Тому, на його думку, рейтинги таких людей зараз можуть бути високими, за них будуть голосувати, вони матимуть шанси стати президентом.

«Це якраз і є проблемою критичного мислення. Люди більше готові взяти точку зору, яку їм хтось надав по телебаченню чи в інтрнеті. У громадян може скластись уявлення, що вони самі дійшли до такої думки. Тому і телебачення, і інтернет мають такий величезний вплив на розум людини», – підкреслив політексперт.

Тому він переконаний: потрібно намагатись стати людьми із самостійним та незалежним мисленням.

«Ця некритичність мислення призводить до того, що люди готові повірити популістам», – переконаний Дмитро Васильєв.

У свою чергу, політтехнолог Борис Тизенгаузен зазначив: це будуть вибори, на які впливатиме телевізор.

«Соцопитування демонструють, що 70% людей голосуватимуть за обличчя, а не за якісь платформи. Люди ж, які говорять, ніби вони щось аналізують, насправді просто хочуть здатись розумними», – підкреслив Борис Тизенгаузен.

Нагадаємо, раніше Петро Порошенко зазначав, що політики-популісти наражують Україну на серйозну небезпеку своїми безглуздими експериментами – прямо пропонують повернення до авторитаризму, або ж камуфлюють в екзотичний проект «парламентської республіки канцлерського типу».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-19 16:25 :22