Новини » Політика 30 січня, 2019, 22:10
Ми, як Чикаго 1920-х: керівник САП закликав скасувати «поголовну» реєстрацію проваджень
ZIK
ZIK

Я вважаю, що не можна поголовно реєструвати за будь-якою заявою кримінальне провадження. Сьогодні в Україні зареєстровано більше 2 мільйонів проваджень. Таке враження, що ми Чикаго 20-х років. Я вважаю, що треба повернути дослідчу перевірку.

Про це в ефірі програми HARD з Влащенко на телеканалі ZIK заявив очільник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький.

Керівник САП, відповідаючи на питання ведучої, чи влаштовує його законодавча база, наскільки вона сучасна й пристосована до українських умов, зазначив, що які закони б не були, їх потрібно виконувати.

Водночас Холодницький додав, що є певні тези, які потрібно змінити.

«Я вважаю, що не можна поголовно реєструвати за будь-якою заявою кримінальне провадження. Сьогодні в Україні зареєстровано більше 2 мільйонів проваджень. Таке враження, що ми Чикаго 20-х років.

Я вважаю, що треба повернути дослідчу перевірку. Це моє переконання як юриста й прокурора, який працює з КПК з 2012-го року», – заявив очільник САП.

Назар Холодницький пояснив, що кожне зареєстроване кримінальне провадження – це витрачені державні ресурси.

«Це залучення слідчого, проведення експертиз і багато інших моментів. Я вважаю, що цей момент має бути повернутий. Тоді ми будемо бачити фільтр, де є кримінальне провадження, де є кримінальний проступок чи злочин, а де адміністративне порушення.

Не можна будь-яку «хуліганку» реєструвати як злочин і робити статистику, що в Україні зареєстровано півмільйона «хуліганок». Тоді буде зрозуміло, де треба проводити розслідування, а де можна обійтися усним попередженням. Це колись робили дільничні», – прокоментував керівник САП.

Нагадаємо, заступник Генерального прокурора України в 2014-2015 роках Олексій Баганець розповів про найбільші антикорупційні розчарування 2018 року.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 22:21 :33