Новини » Політика 30 січня, 2019, 20:22
«Новий курс» Тимошенко суттєво не вплине на зростання економіки України, - Фурса
ZIK
ZIK

Зростання економіки залежить виключно від інвестицій в країну. Тому не потрібно вірити жодним популістичним обіцянкам політиків про зростання економіки.

Про це заявив інвестиційний банків Сергій Фурса в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

Експерт прокоментував заяву кандидата в президенти Юлії Тимошенко про те, що за п'ять років українська економіка може зрости до такого рівня, коли заробітні плати й пенсії досягнуть рівня Польщі.

«Я впевнений, що за короткий період у п'ять років нереально забезпечити таке зростання у 3,5 раза. До того ж виникає питання, а за рахунок чого відбуватиметься таке зростання? Дійсно, Україна дуже сильно відстає від Польщі, але в нас є потенціал для зростання. Але для цього потрібно проводити реформи, продовжувати співпрацювати з МВФ та забезпечити в країні верховенство права.

Натомість те, що пропонує Юлія Тимошенко, прямо суперечить тим заходам, які потрібні для збагатшення країни. До того ж реалізація нового курсу не допоможе суттєво змінити зростання економіки країни», – вважає Сергій Фурса.

Тому він впевнений, що не потрібно вірити в жодні економічні обіцянки політиків. Адже роблячи такі популістичні заяви, вони не пояснюють, як будуть реалізовувати свій задум.

«До політиків, передусім, має бути запитання не «що вони зроблять», а «як вони це зроблять». А оскільки у більшості випадків вони не пояснюють, як будуть реалізовувати свої обіцянки, то і вірити їм не варто», – радить Фурса.

Зараз же, пояснює інвестиційний банкір, протягом 12-ти кварталів відбувається поступове кволе зростання економіки за рахунок внутрішніх ресурсів. Утім, темпи зростання української економіки все ще нижчі, ніж темпи зростання світової.

«Зростання економіки може відбуватися тільки від одного ресурсу – це інвестиції, і без них жодне зростання неможливе. А для того, щоб в країну почали приходити інвестиції, потрібно прибрати найбільші перешкоди. Так, головними причинами інвестори називають відсутність верховенства права, несправедливі суди та правоохоронні органи», – визнав Сергій Фурса.

Як повідомлялося, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що потенційний обсяг норвезьких інвестицій в українську економіку може сягнути 1,5 млрд доларів США, з яких близько 800 млн доларів США – це кошти у відновлювальну енергетику.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-19 09:30 :46