Новини » Львів 30 січня, 2019, 14:12
Громадськість вимагає перенести розслідування зловживань у Жидачівській лікарні до Львова

Громадські ради при СБУ та ЛОДА під час апаратної наради у Голови Львівська обласна державна адміністрація попросили перенести розслідування зловживань у лікарні Жидачева з району до Львова, оскільки є обґрунтовані підозри в упередженості місцевих правоохоронців. Також вони вимагають здійснити перевірку у всіх лікарнях міста Львова та області, щодо фактів смертності.

Про це на своїй Фейсбук-сторінці повідомляє журналіст, голова громадської ради СБУ у Львівській області Галина Янко.

«Вчора мала розмову з родичами породіллі, яка померла у Жидачівській лікарні. За висновками Клініко Експертної Комісії Департаменту охорони здоров’я ЛОДА вина лікарів у смерті жінки є. Ні родина, ні інші постраждалі від «професіоналів» з цієї лікарні не вірять в справедливе слідство і суд, якщо він відбуватиметься на території Жидачівщини. Тому, вчора під час апаратної наради в Голови Львівська обласна державна адміністрація попросила Прокурора Львівської області аби кримінальне провадження щодо смерті породіллі розслідувалось ГУ Поліція Львівської області за процесуального керівництва Прокуратура Львівської області. Інакше, справу похоронять, як хотіли приховати смерть, яка не була природною.

Окрім того, рідні породіллі повідомили, що під час комісії в Департаменті охорони здоров’я було повідомлено неправдиві відомості щодо, нібито, відмови породіллі від кесаревого розтину. Вони стверджують що це брехня, аби приховати злочин. Адже породілля завчасно лягла в лікарню саме з метою планового кесаревого. А підпис, який стоїть у документах про відмову, не є підписом породіллі. Отже, підробку документів з метою приховати злочин таки слідству прийдеться ще розслідувати.

Також, спільно з Громадська Рада при УСБУ у Львівській області та Громадська рада при Львівській ОДА вимагаємо повної перевірки Жидачівської районної лікарні, а також здійснити перевірку по всіх лікарнях міста Львова та області, щодо фактів смертності у лікарнях».

Нагадаємо, сумна слава спіткала Жидачівську ЦРЛ після скандалу з неправильною діагностикою та неналежним наданням медичних послуг 12-річному Романові Кулаку, у наслідок чого він помер 27 червня 2017 року.

Провину лікарів було підтверджено КЕК при ЛОДА та Міністерстві охорони здоров’я, у наслідок чого було обрано запобіжні заходи двом лікарям. Одного з них вже звільнено, а хірурга відсторонено від роботи.

Другим трагічним випадком стала смерть 28 грудня 2018 року породіллі, вину лікарів у чому також доведено КЕК області та відкрито кримінальну справу у Нацполіції.

Відразу після цього випадку головний лікар написав заяву про звільнення, яку, проте, поки ніяк не може затвердити сесія Жидачівської районної ради.

Також головному лікарю Богданові Бойчуку спочатку було призначено стипендію Президента України, яку згодом скасовано рішенням МОЗ, Кабінету Міністрів та указом Президента.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-15 23:06 :07