Новини » Економіка 30 січня, 2019, 19:29
Інфляція в Україні: Галасюк розкритикував Держкомстат за заниження реальних показників
ZIK
ZIK

Інфляція в Україні є не через те, що в людей багато зайвих коштів, а тому, що влада штучно підіймає комунальні тарифи, притім економіка є критично імпортозалежною.

Таку думку висловив народний депутат України Віктор Галасюк у ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

На думку депутата, справжня інфляція, яку відчувають люди, є вищою, ніж та, яку оприлюднює Держкомстат.

«Уся справа в механізмах розрахунку. Адже якщо взяти ті кошти, які громадяни платять за продукти та «комуналку», то їхня частка від заробітку значно вища, ніж у європейських країнах. Тобто інфляція – це додатковий податок на найменш соціально захищені верстви населення», – вважає Віктор Галасюк.

І якщо, з одного боку, відбувається незначне зростання заробітної платні, пояснює політик, то з іншого – є швидкі темпи зростання інфляції, за яких соціальні стандарти фактично заморожуються, оскільки їхні зміни є мінімальними.

«У меморандумі МФВ вимагає стримування внутрішнього попиту, а це означає менші доходи громадян. Але це є хибним рецептом боротьби з інфляцією, адже, з одного боку, стримують доходи людей, а з іншого – Нацбанк проводить політику дорогих коштів, так звану жорстку монетарну політику», – підкреслив Галасюк.

Він констатує, що це призводить до того, що для підприємств кредити стають дорожчими, а відтак зменшується конкурентна здатність українського виробництва, що призводить до більшої кількості імпортних товарів у магазинах.

«Імпорт купується за іноземну валюту, а відтак саме він є одним із головних рушіїв інфляції. Тобто інфляція у країні відбувається не через те, що в людей багато зайвих коштів, а тому, що влада штучно піднімає комунальні тарифи, й українська економіка є критично імпортозалежною. Зокрема імпорт в Україні складає понад 50%, тоді як в США та Китаї рівень проникнення імпортних товарів – лише 15%.

Тому, якщо хочемо подолати інфляцію, потрібно лікувати причини. Інакше, незалежно ні від кредитів МВФ, ні від інших несистемних рішень, інфляція та послаблення курсу гривні будуть продовжуватися», – впевнений Віктор Галасюк.

Нагадаємо, раніше Національний банк України вказав, що найбільше загрожує економічній стабільності України.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-23 22:48 :56