Новини » Суспільство 29 січня, 2019, 14:46
Золотарьов: Коболєв запізно вирішив перераховувати свою зарплату у благодійні фонди
ZIK
ZIK

Сьогодні керівник правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв заявив про своє рішення перераховувати всю свою зарплату та інші доходи в три благодійні фонди до кінця поточного календарного року. І хоч рішення є дуже важливим і правильним, але воно запізніле, бо перейшло у політичну площину.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» телеканалу ZIK заявив політолог Андрій Золотарьов.

«Коболєв робить правильний крок з точки зору комунікаційних технологій, але дуже запізнілий.  Бо, якщо ми проаналізуємо поточну соціологію, то однією із найненависніших для громадської думки персон є якраз керівник правління НАК «Нафтогаз України» пан Коболєв», – сказав Золотарьов.

Він вважає, якби він оголосив, що віддасть свою зарплату на благодійність до перерахування грошей мамі у США, а також, що не отримав премії за незакінчену справу, то всі б справді думали про те, що це благородний крок.

«Коли проблема переросла у політичну і стала токсичною, то цей крок став запізнілим. Бо у будь-якому випадку осад у громадській думці залишиться», – наголосив він.

Його колега виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Олександр Леонов вважає, що керівник компанії з мільярдними обсягами не може отримувати малу зарплату. Але погоджується, що Коболєв міг оголосити про благодійність раніше.

«На превеликий жаль, проблему високих зарплат топ-керівників державних компаній перетворили на політичну проблему. Але я також переконаний, що керівник компанії з мільярдними обсягами не може отримувати малу зарплату. Тим більше, зараз це відбувається у відкритий спосіб. Так, там є проблеми, репутаційні ризики. Але згадаймо пана Дубину, який керував «Нафтогазом» при Юлії Тимошенко. Коли він був відправлений у відставку, то судився з державою через те, що недоотримав на три мільйони доларів бонусів, які йому начебто мала заплатити держава», – прокоментував Леонов.

Тому, за його словами, раніше все відбувалося непублічно, а зараз Коболєв наразився на розголос.

«В країні є багато людей, які мають низький дохід і, безумовно, великі цифри викликають роздратування. Тому питання вже політизоване, бо його навіть розглядали в уряді. Можливо, якби він відреагував раніше, не дійшло б до гострої реакції суспільства», – вважає він.

Хороший менеджмент не буває дешевим, але існують розумні межі.

«Наприклад, у Франції існує гранична межа 400 тисяч євро на рік для керівників державних компаній. І їхні компанії не є слабшими за наш «Нафтогаз». А за багатьма показниками навіть прибутковішими. Бо секрет економічного дива полягає якраз у десятикратному підвищенні тарифів. Особливих успіхів на ґрунті менеджменту пан Коболєв не продемонстрував, тому, мала б бути встановлена межа щодо преміювання на фоні підвищення тарифів. Бо на людей це діє, як червона ганчірка», – наголосив Зоотарьов.

Нагадаємо, глава правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв заявив про своє рішення перераховувати всю свою зарплату та інші доходи в три благодійні фонди до кінця поточного календарного року.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-24 08:13 :39