live

Заступник міністра спрогнозував, коли Україна може вступити до НАТО

ZIK

На сьогодні в питаннях озброєння, взаємодії військ та іншого Україна вже відповідає стандартам НАТО. А деякий досвід України набагато більший, аніж у Північноатлантичного альянсу.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Юрій Гримчак.

Заступник міністра, коментуючи заяву Президента України Петра Порошенка щодо того, що Україна подасть заявку на членство в Європейському Союзі в 2024 році, зауважив, що така заявка буде відповіддю, що ще потрібно буде зробити Україні. Гість програми також прокоментував заяву Президента щодо отримання Плану дій щодо членства в НАТО.

«План дій щодо членства – це завдання, які бере країна щодо досягнення стандартів НАТО. На сьогодні щодо деяких систем – щодо озброєння, взаємодії військ і багато чого іншого ми вже відповідаємо цим стандартам. А деякий наш досвід набагато вищий, аніж у НАТО, бо в НАТО давно не було війни. Але НАТО – військово-політичний союз й окрім військової складової, з якою все більш-менш нормально, є політична складова. Це судова, адміністративна реформа, багато чого іншого ще треба зробити. Але, я думаю, вступ до НАТО може відбутися через два-три роки. Вступ до ЄС та подача заявки, думаю, скоріш за все, буде в 2024 році, і заявка буде відповіддю, що ще треба буде зробити», – зазначив Юрій Гримчак.

Натомість інший гість програми – політолог Олексій Якубін заявив, що такі терміни є нереалістичними.

«Зараз НАТО перебуває не в найкращому стані – йде боротьба за фінансування тощо. І є певні перепони, які заважають нашій країні туди вступити. По-перше, вона має територіальні проблеми, а НАТО не приймає країн із територіальними проблемами. По-друге, я не впевнений, що в нас є консенсус у суспільстві щодо НАТО», – зауважив Олексій Якубін.

Нагадаємо, 29 січня Петро Порошенко оголосив, що подаватиме свою кандидатуру на президентських виборах 31 березня.

Петро Порошенко під час форуму «Від Крут до Брюсселя. Ми йдемо своїм шляхом» назвав 5 пріоритетних галузей української економіки. Він наголосив, що єдиний шанс зберегти державу – стати європейською державою щасливих людей.

Як повідомляли, Петро Порошенко розкритикував «канцлерську» ідею Тимошенко.Loading...
Loading...
Loading...