Новини » Суспільство 29 січня, 2019, 5:37
Вчені віднайшли найхолодніше місце у Всесвіті

Вчені виявили найхолодніше місце у Всесвіті. Воно розташоване не на інших планетах чи галактиках. Найхолодніше місце у Всесвіті знаходиться на Міжнародній космічній станції.

Про це повідомляє mydim.ua.

Вчені винайшли найхолодніше місце у Всесвіті

У 2018 році на цій космічній станції розмістили унікальний холодильник. Він має назву лабораторія холодного атома Cold Atom Laboratory (CAL). Завдяки цьому пристрою можна буде отримати найнижчу температуру у Всесвіті. Лабораторія належить американському космічному агенству НАСА.

Його доставили на борту космічної вантажівки Cygnus. Усередині цієї морозильної камери можна знайти електромагнітний ніж, вакуумну камеру і лазери.

Холодильник створили для замороження атомів газу. Інструмент являє собою відносно невелику коробку, всередині якої міститься система лазерів і електромагнітів. При цьому температура заморозки буде в 100 млн разів нижче, ніж в космосі.

Надалі вчені будуть вивчати крижані атоми, щоб зрозуміти природу гравітації. Під час охолодження атомів до екстремальних температур вони будуть формувати певний стан речовини, яке називається конденсатом Бозе – Ейнштейна. Завдяки умовам низької гравітації на МКС охолоджені атоми можна буде підтримувати в стані повної заморозки від 5 до 10 секунд.

Про результати цих експериментів ми напевно почуємо ще не скоро, але вони можуть привести до потенційних відкриттів, які змінять хід історії.

Cold Atom Laboratory

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-17 00:22 :12