Новини » Суспільство 29 січня, 2019, 11:02
Українська влада повинна гарантувати безпеку для роботи журналістів, – генсекретар МФЖ

Міжнародна Федерація журналістів вимагає від української влади забезпечити швидке правосуддя у справах атак на журналістів та гарантувати принаймні мінімальні стандарти безпеки для вільної роботи журналістів та медіа.

Про це йдеться у релізі на офіційному сайті Міжнародної федерації журналістів (МФЖ) – глобальної організації, яка об’єднує журналістські спілки зі 140 країн світу, передає прес-служба НСЖУ.

У Міжнародній федерації поділяють тривогу Національної спілки журналістів України, яка зафіксувала минулого року 86 інцидентів фізичної агресії щодо працівників медіа, жорстко засуджують атаки та вимагають від державних структур надати чітку гарантію свободи преси в Україні.

«Ми вимагаємо від української влади швидкого правосуддя для наших колег та мінімальних стандартів безпеки для вільної роботи журналістів», – наголошує генеральний секретар МФЖ Ентоні Белланжер.

Відповідно до Індексу фізичної безпеки журналістів України, який укладає НСЖУ та партнерські громадські організації, у 2018 році зафіксовано 86 інцидентів фізичної агресії проти журналістів, а за два останні роки – 175. При цьому різко – на 50% – зросла кількість атак на жінок-працівниць медіа.

«Другий рік поспіль ми фіксуємо високий рівень фізичної агресії щодо журналістів, – зазначає голова НСЖУ Сергій Томіленко. – І вимагаємо від правоохоронців та політиків зробити все можливе для зменшення таких загрозливих показників, для боротьби із системною безкарністю».

Нагадаємо, «Індекс фізичної безпеки журналістів України» – це щомісячний моніторинг фактів фізичної агресії щодо журналістів і медіа України. «Індекс…» укладають спільно НСЖУ й партнери: ГО «Інформаційна безпека», ГО «Платформа прав людини», Академія української преси та Інститут розвитку регіональної преси.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 13:52 :29