Новини » Світ 29 січня, 2019, 18:25
У дельті Нілу виявили поховання, яким 5 тисяч років
Фото: ahram.org.eg
Фото: ahram.org.eg

Під час розкопок в Ель-Хелгані в дельті Нілу науковці виявили гробниці з так званого другого перехідного періоду та 20 поховань з часів герзейської культури (період Накада II).

Про це повідомляє Ahram Online.

Генеральний секретар Вищої ради у справах старожитностей Єгипту Мустафа Вазірі заявив в інтерв’ю Ahram Online, що поховання з другого перехідного періоду включали також поховання тварин. Окрім того, археологи виявили уламки спаленого глиняного посуду, овальні посудини з ручками, а також сім амулетів і фаянсових скарабеїв з орнаментами, характерними для даної епохи.

Фото: ahram.org.eg
Фото: ahram.org.eg

У 20 похованнях з періоду Накада II були виявлені черепи та скелети в ембріональному положенні. На жаль, їх стан був поганим. Знайдено також скелети, які орієнтовано на північ і захід. Науковцям вдалося зібрати численні артефакти: глиняні горщики, кам’яні інструменти та кремінні ножі. Археологи планують продовжити дослідження.

Фото: ahram.org.eg
Фото: ahram.org.eg

Довідка IA ZIK.

Герзейська культура (Накада II) – енеолітична культура додинастичного періоду Єгипетської історії (4-е тисячоліття до н. е.). Назву отримала від могильника Герзе в Нижньому Єгипті. Представлена поселеннями і могильниками. Частина дослідників вважає цю культуру продовженням і розвитком більш ранньої амратської культури.

Другий перехідний період в історії Стародавнього Єгипту тривав приблизно від 1715 до близько 1554 до н. е. (XIV–XVI династії).

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-23 10:54 :52