Новини » Політика 29 січня, 2019, 17:10
ЦВК: Симоненко подав документи кандидата у Президенти України як висуванець від КПУ
Петро Симоненко. Фото: Мусієнко Владислав/УНІАН
Петро Симоненко. Фото: Мусієнко Владислав/УНІАН

Лідер Комуністичної партії України Петро Симоненко подав документи для реєстрації кандидатом у Президенти як висуванець від Компартії України.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на прес-службу ЦВК.

3 січня 2019 року Комуністична партія України на своєму з’їзді висунула кандидатом на посаду президента України першого секретаря ЦК партії П.Симоненка.

Нагадаємо, 8 липня 2014 року Мін’юст і Укрдержреєстр звернулися до Окружного адміністративного суду Києва з позовом про заборону КПУ на території держави. 16 грудня 2015 року суд заборонив діяльність КПУ за позовом Мін’юсту. 28 грудня КПУ звернулася до Київського апеляційного адмінсуду з апеляційною скаргою на відповідну постанову Окружного адмінсуду Києва.

25 січня 2016 року Вищий адміністративний суд України відмовив у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою КПУ, яка в судовому порядку намагалася оскаржити правовий висновок Комісії з питань дотримання закону «Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборона пропаганди їхньої символіки».

Ця постанова Вищого адміністративного суду України оскарженню не підлягає. «Таким чином, адміністративні суди дійшли висновку, що доводи представників і адвокатів Комуністичної партії України не є обґрунтованими. Тобто остаточно підтвердили правомірність цього правового висновку і відповідно заборону КПУ», – прокоментували тоді це рішення в Мін’юсті.

21 січня міністр юстиції України Павло Петренко пояснив агентству «Інтерфакс-Україна», що партії, діяльність яких підпадає під дію закону про декомунізацію, не мають права висувати своїх кандидатів у президенти, і в такому випадку реєстрація можлива лише у форматі самовисування.

На сьогоднішній день ЦВК зареєструвала вже 22 кандидатів у президенти України на виборах 31 березня 2019 року. Рекордна кількість кандидатів, які балотувалися на виборах президента, була в 2004 році, коли їх було 24. У виборах президента 2014 року брав участь 21 кандидат.

Читайте більше новин на тему вибори Президента: кандидати, рейтинги

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-24 04:32 :03