Новини » Суспільство 29 січня, 2019, 9:52
Тривале використання гаджетів затримує розвиток малюка, – канадське дослідження
Фото: pixabay.com
Фото: pixabay.com

Занадто довгий час, проведений перед телевізором або ж комп’ютером, може стримувати розвиток малюків, попереджають канадські дослідники.

Дослідження за участю 2400 канадських дітей виявило, що тривалий час, проведений за гаджетом, впливає на загальні показники спілкування, вирішення проблем, навички міжособистісних взаємин та координацію рухів, – інформує видання Independent.

Час, проведений дво- та трирічними дітьми за гаджетами, негативно впливав на їхню продуктивність у три та п’ять років.

Описуючи свої висновки у журналі Jama Pediatrics, команда канадських психологів написала: «Дане дослідження виявило, що час, проведений за екраном гаджету, може впливати на здатність дітей нормально розвиватися».

До того часу, коли вони починали навчання у школі, чверть дітей демонструвала певний ступінь затримки у розвитку мовлення, спілкування, рухових навичок та «соціально-емоційного здоров’я», стверджує команда, яку очолювала д-р Шері Мадіган з Університету Калгарі.

Тривалий час, проведений за гаджетом, у віці від двох до трьох років суттєво впливав на погіршення загальних показників у три та п’ять років.

Дослідники зазначили, що висновки свідчать про те, що тривалий час за екраном, може затримувати розвиток дітей.

Вони додали, що розвиток дитини «відбувається стрімко у перші п’ять років життя».

«Коли маленькі діти дивляться в екрани, вони втрачають можливість практикувати та освоювати міжособистісні та комунікативні навички», – сказали дослідники.

Дослідження показало, що загалом діти дивилися у гаджети в середньому 17,09 годин на тиждень у віці двох років, 24,99 годин у віці трьох років, та 10,85 годин у віці п’яти років.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-21 16:00 :04