Сесія райради так і не змогла розглянути звільнення головного лікаря Жидачівської РЛ

Сьогодні відбулася сесія Жидачівської районної ради (Львівська область), на якій мали розглядати заяву про звільнення головного лікаря Жидачівської ЦРЛ, за час керівництва якого у лікарні сталося декілька летальних випадків. Зокрема, йдеться про неналежне виконання медиками своїх обов’язків, унаслідок чого помер 12-річний Роман Кулак, а також смерть породіллі під час кесаревого розтину. Та слухання завершилось безрезультатно.

Про це кореспонденту ІА ZIK повідомив батько хлопчика Володимир Кулак.

За його словами на сесію зібрався заледве кворум депутатів, частина яких однозначно підтримувала головного лікаря Богдана Бойчука. Тож обговорення, а тим більше голосування, не мало сенсу. На думку пана Володимира така ситуація склалась не випадково. Та ще є певні сподівання на наступну сесію, яка відбудеться у четвер, 31 січня, і на якій буде присутня більша кількість депутатів.

Нагадаємо, раніше Жидачівська районна рада раніше висловлювала публічну підтримку хірургу лікарні, надіславши листа з позитивною характеристикою лікаря слідчому судді Галицького районного суду міста Львова. То ж те, що сьогодні сесія завершилась безрезультатно – цілком очікувано.

Також слід відзначити, що 29 грудня 2017 року Президент підписав Указ «Про призначення державних стипендій видатним діячам охорони здоров’я». У перелік стипендіатів потрапив також головний лікар Жидачівської районної лікарні Богдан Бойчук.

Лише після розголосу з боку батька хлопчика Володимира Кулака, журналістів та народних депутатів 3 січня відбулося засідання конкурсної комісії МОЗ України, де було прийнято рішення відкликати подання щодо Богдана Бойчука.

На цьому у МОЗ не зупинилися і добились від Кабінету Міністрів відкликання кандидатури скандального лікаря.

6 листопада 2018 року Президент підписав указ про позбавлення стипендії Головному лікарю.

12-річний Роман Кулак помер 27 червня 2017 року. Йому не змогли вчасно діагностувати у Жидачівській районній лікарні скрут тонкої кишки.

Попередні висновки медичного розслідування були оприлюднені 25 вересня 2017 року, а 6 жовтня експерти надали кінцеву резолюцію. Вони зазначили, що смерть настала унаслідок порушення роботи життєво важливих органів та сильну токсикацію організму. Причиною смерті стала гангрена тонкого та частини товстого кишківника. Винними у неправильному діагностуванні та лікуванні пацієнта були визнані медики Жидачівської районної лікарні.

7 грудня, клініко-експертна комісія Міністерства охорони здоров’я дала оцінку діям медиків Жидачівської районної лікарні, які призвели до смерті Романа Кулака. Висновки КЕК МОЗ, в основному, співпали з доповіддю Департаменту охорони здоров’я ЛОДА, у якій однозначно було визнано вину лікарів з Жидачева.

Також у цій же Жидачівській лікарні 28 грудня 2018 року під час операції кесаревого розтину померла молода жінка – поліція відкрила кримінальне провадження за фактом смерті породіллі.

Тоді Богдан Бойчук вперше написав заяву про звільнення, яку згодом відкликав.

Loading...