Новини » Львів 29 січня, 2019, 10:10
Сесія райради розгляне звільнення головного лікаря Жидачівської РЛ через смерть хлопчика і породіллі

Сьогодні, 29 січня, о 11.00 год. відбудеться сесія Жидачівської районної ради (Львівська область), на якій мають розглядати заяву про звільнення головного лікаря Жидачівської ЦРЛ, за час керівництва якого у лікарні сталося декілька летальних випадків. Зокрема, йдеться про неналежне виконання медиками своїх обов’язків, унаслідок чого помер 12-річний Роман Кулак, а також смерть породіллі під час кесаревого розтину.

Про це на своїй Фейсбук сторінці повідомив батько померлого хлопчика, громадський активіст Володимир Кулак:

«Сьогодні, 29.01.2019р., о 11.00 год. відбудеться засідання ХХІІI позачергової сесії Жидачівської районної ради VІІ скликання.

Одне з термінових питань – це задоволення, знову написаної, заяви на звільнення головного лікаря Жидачівської ЦРЛ!

Заяву задовольнити, призначити відкритий конкурс, вибрати найкращу кандидатуру на посаду головного лікаря і там нарешті почнуться якісні зміни в лікарні і здорові процеси! З Богом! Все буде добре!

P.S. сьогодні побачимо «who is who», чи всі партії і депутати району дбають і думають про якісну медицину в своєму районі. Далі буде…»

Нагадаємо, 4 січня цього року, рішенням Галицького районного суду, хірургу Жидачівської РЛ та ще одному колишньому лікарю було обрано запобіжні заходи. Хірурга, окрім особистого зобов’язання, також було відсторонено від виконання обов’язків.

Згодом, на його підтримку виступив голова Жидачівської районної ради.

Водночас адвокати хірурга подали апеляцію на рішення Галицького суду.

14 січня, Апеляційний суд Львівської області скасував ухвалу Галицького районного суду м. Львова про відсторонення від роботи хірурга Жидачівської районної лікарні.

А 25 січня Галицький районний суд у Львові повторно відсторонив від роботи хірурга Жидачівської районної лікарні.

12-річний Роман Кулак помер 27 червня 2017 року. Йому не змогли вчасно діагностувати у Жидачівській районній лікарні скрут тонкої кишки.

Попередні висновки медичного розслідування були оприлюднені 25 вересня 2017 року, а 6 жовтня експерти надали кінцеву резолюцію. Вони зазначили, що смерть настала унаслідок порушення роботи життєво важливих органів та сильну токсикацію організму. Причиною смерті стала гангрена тонкого та частини товстого кишківника. Винними у неправильному діагностуванні та лікуванні пацієнта були визнані медики Жидачівської районної лікарні.

7 грудня, клініко-експертна комісія Міністерства охорони здоров’я дала оцінку діям медиків Жидачівської районної лікарні, які призвели до смерті Романа Кулака. Висновки КЕК МОЗ, в основному, співпали з доповіддю Департаменту охорони здоров’я ЛОДА, у якій однозначно було визнано вину лікарів з Жидачева.

29 грудня 2017 року Президент підписав Указ «Про призначення державних стипендій видатним діячам охорони здоров’я». У перелік стипендіатів потрапив також головний лікар Жидачівської районної лікарні Богдан Бойчук.

Лише після розголосу з боку батька хлопчика Володимира Кулака, журналістів та народних депутатів 3 січня відбулося засідання конкурсної комісії МОЗ України, де було прийнято рішення відкликати подання щодо Богдана Бойчука.

На цьому у МОЗ не зупинилися і добились від Кабінету Міністрів відкликання кандидатури скандального лікаря.

6 листопада 2018 року Президент підписав указ про позбавлення стипендії Головному лікарю.

Також у цій же Жидачівській лікарні 28 грудня 2018 року під час операції кесаревого розтину померла молода жінка – поліція відкрила кримінальне провадження за фактом смерті породіллі.

Тоді Богдан Бойчук вперше написав заяву про звільнення, яку згодом відкликав.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 17:10 :38