Роздуми над памфлетом Івана Багряного «Чому я не хочу повертатись на «родіну»
Ганна Гопко
громадський діяч і журналіст, народний депутат України
facebook.com/hanna.hopko
facebook.com/hanna.hopko

У літаку до Стразбурга, де очікувалися різні зустрічі наступні два дні, згадувала про памфлет Багряного «Чому я не хочу вертатись на «родіну»?». Не маю на увазі себе. Думала про Україну і викошену комуністичною системою інтелігенцію. Іван Багряний написав цей твір в 1946 році в еміграції…

Думаючи про ситуацію в Україні зараз і, знаючи, що уже є чимало толкових патріотів, які працюють закордоном для збереження миру в Україні та нашої перемоги... Господи, поможи нам зробити так, щоб наші покоління не писали таких памфлетів ні зараз, ні через 70 років.

Цитати із памфлету Івана Багряного

«Я не тільки не є злочинцем супроти своєї Вітчизни, а, навпаки, я витерпів за неї третину свого життя по радянських тюрмах і концтаборах ще до війни... Вона мені сниться щоночі, і все ж я не хочу вертатись до неї. Чому? Бо там більшовизм».

«Замучили вони мого діда за те, що він був заможний український селянин... Й був проти «комуни»... Пізніше тими самим шляхами пішов і я, і вся моя родина...».

«Український народ в цій страшній трагедії був доведений до людожерства... Наші матері і сестри є з одного найшляхетнішого слов’янського племені, з України, і вони такі ж шляхетні й предобрі, як матері й дівчата Італії або Франції, або Англії. Але... до того ступеня трагізму вони були доведені більшовизмом...».

«Крім високої інтелігенції з іменами, у ці два роки було вимордувано безліч інтелігенції безіменної...».

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 23:41 :56